Domov / / / / Ako zabrániť vypadávaniu vlaso...

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov spojenému so starnutím?

Posledná úprava 15.03.2018

Vek môže a určite si aj vyberie daň na našich vlasoch. Vieme, že strava a cvičenie/pohyb môžu oddialiť vplyv starnutia na naše telá - môžu strava alebo doplnky stravy urobiť to isté pre naše vlasy? Našťastie pre nás, môžu.

Obsah:

Vypadávanie vlasov spôsobené vekom a jeho príčiny

Úvodom je potrebné povedať, že je nepravdepodobné, že Vás postihne vážne vypadávanie vlasov iba z dôvodu samotného veku. Genetická predispozícia tzv. androgénna alopécia spôsobuje takmer všetky prípady závažného vypadávania vlasov u mužov. U žien, ktoré zažívajú silné vypadávanie vlasov, vedci vysledovali, že zhruba polovica všetkých prípadov je zapríčinená genetickými faktormi. Druhá polovica je spôsobená buď konkrétnymi ochoreniami alebo zmenami v hladinách hormónov. Ak zažívate náhle (alebo postupné) ťažké ​​vypadávanie vlasov, mali by ste navštíviť svojho lekára alebo kvalifikovaného odborníka na vypadávanie vlasov.

Čo sa deje s vlasmi s pribúdajúcim vekom?

Ako teda presne starnutie ovplyvňuje vlasy? Po prvé, na rozdiel od obvodu pása, vlasy sa stávajú tenšími. Proteínové molekuly tvoria základ ľudských vlasov, a asi 20 aminokyselín určuje špecifické vlastnosti molekúl proteínov. Takmer všetky aminokyseliny, ktoré potrebujeme pochádzajú z nášho jedálnička. Ako starneme, náš tráviaci systém sa stáva menej efektívny pri absorbovaní bielkovín, ktoré potrebujeme. To má za následok zníženie priemeru vlasov a naše vlasy sa stávajú tenšie a zdajú sa menej plnšie. Ako sa vlasy stenšujú, držia stále menej a menej pigmentu a zdajú sa svetlejšie. Šedivenie nastane v približne rovnakom čase ale z iných dôvodov.

Vďaka nedostatku vitamínov a látok potrebných pre zdravý rast vlasov, ktoré je spôsobené zníženou schopnosťou tela s pribúdajúcim vekom absorbovať tieto látky, dostávajú úder aj vlasové folikuly.

Uistite sa, že konzumujete dostatok bielkovín aby ste spomalili alebo zastavili vypadávanie vlasov.

Musíte príjmať v strave mnoho bielkovín aby mohlo telo vyrábať esenciálne aminokyseliny, ktoré potrebujete pre svoje zdravie a vlasy. Proteín budete potrebovať na dennej báze, je v orechoch, obilí, sóji, mäse (chudé), rybách, vajciach a mliečnych výrobkoch.

Vaše vlasy si vyžadujú dve zvláštne základné aminokyseliny - metionín a cysteín, ktoré sú založené na báze síry. Normálne môžete získať metionín, ktorý potrebujete z vajec, rýb a chudého mäsa. Cysteín zohráva priamu úlohu v zdraví vlasových folikulov. Nájdete ho v rovnakých potravinách, ktoré obsahujú metionín spolu s červenou paprikou, cibuľou, ružičkovým kelom a brokolicou.

Vzhľadom k tomu, že s postupujúcim vekom je stále ťažšie pre telo výroba metionínu a cysteínu, musíme ich dopĺňať z iných zdrojov. Preto, ak si myslíte, že Váš problém s vypadávajúcimi vlasmi súvisí s vekom, môžete pouvažovať nad užívaním doplnkov s obsahom týchto látok.

Ak ste v súčasnej dobe so zvýšeným rizikom srdcového ochorenia, poraďte sa so svojím lekárom, než začnete užívať doplnky s metionínom a cysteínom. Váš lekár môže skontrolovať aktuálne hladiny homocysteínu

Dobré tuky pre zdravú pokožku hlavy

Okrem vlasového folikulu, hrá zdravie pokožky hlavy významnú úlohu v zdraví Vašich vlasov. Druhy tukov vo Vašej strave hrajú veľkú úlohu v zdraví Vašej pokožky. Ak si všimnete, že sú Vaše vlasy suché, alebo ak vyzerá Vaša pokožka hlavy začervenaná a má lupiny, je možné, že nemáte dostatok omega-3 a 6 kyselín v strave. Doplnenie nenasýtených tukov by malo v tomto prípade napomôcť.

Na záver, doplnenie liečby o vitamíny A, B komplexu , C a E uzatvorí okruh doplnkov, ktoré potrebujete na podporu zdravých vlasov počas pribúdajúceho veku. Pamätajte však - doplnky nenahradia 100% zdravú stravu a aktívny životný štýl.

Náš tip: Vitaminy na vlasy komplex poskytujú všetky potrebné prvky pre zastavenie vypadávania vlasov zapríčineného postupujúcim vekom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako zabrániť vypadávaniu vlasov spojenému so starnutím? Priemerné hodnotenie: 5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy