Zahusťovače, parochne, príčesky

Posledná úprava 28.02.2023

Výber parochne alebo príčesku

Ľudia trpiaci dedičným vypadávaním vlasov majú pomerne veľa možností ako liečiť vypadávanie vlasov. Ale čo keď ste na chemoterapii alebo trpíte v súčasnej dobe nezvrátiteľným ochorením vypadávania vlasov, ako alopecia areata alebo jazvová alopécia? V takomto prípade sú najlepšie parochne a príčesky.

Ak podstupujete chemoterapiu, parochne a príčesky sú najlepším krátkodobým prostriedkom ako prekonať toto obdobie, zvýšiť sebavedomie a nezanedbávať liečbu. Pre osoby, najmä ženy, trpiace alopeciou areata je príčesok alebo parochňa najlepším dlhodobým riešením.

Poďme si teda povedať o spôsoboch, ako si vybrať najlepšiu parochňu.

Ako si vybrať parochne a príčesky pri vypadávaní vlasov

Dlhé alebo krátke? Blond alebo červené? Ľudské vlasy alebo syntetické? Ste zmätení? Určite áno. Ak navštívite internetový obchod alebo miestny obchod s parochňami, nájdete široký výber parochní, no ak o nich ešte nič neviete, nebudete si vedieť vybrať.

Vaša prvá parochňa

Je dôležité pochopiť, že si vyberáte parochňu kvôli ochoreniu, niečo, čo nahradí vlasy, ktoré ste stratili. Vaša parochňa alebo príčesok by mal byť

  • odolný
  • vhodný pre každodenné použitie
  • jednoduchý na použitie
  • vhodný ako náhrada vlasov
  • hodiaci sa k Vašej tvári

Nechajte teda všetky extravagantné parochne na párty a príležitosti, ako je Halloween. Sústreďte sa na získanie pohodlnej parochne, ktorú môžete nosiť každý deň.

Niektoré z hlavných faktorov, ktoré musíte pri výbere parochne zvážiť sú

  • druh parochne (syntetická / monofilová alebo z ľudských vlasov)
  • vyrobená na mieru alebo strojom
  • farba parochne
  • dĺžka vlasov
  • cena

Parochne a príčesky pre pacientov s rakovinou

Podstúpiť chemoterapiu je dosť zničujúce kedže jedným z jej vedľajších účinkov je zvyčajne strata vlasov. Lieky, ktoré majú za úlohu zabíjať rakovinové bunky môžu tiež zabíjať zdravé bunky ako sú bunky vlasových folikulov. Ak používate vysoké dávky týchto liekov, je pravdepodobné, že stratíte časť alebo všetky vlasy.

Zatiaľ čo väčšina mužov ľahko znesie predstavu holej hlavy, ženy sú určite vo veľmi odlišnej pozícii pokiaľ ide o plešatosť. Spôsobuje im obrovský stres a nepohodlie, nehovoriac o extrémnych emocionálnych problémoch.

Parochne a príčesky sú veľmi dobrou možnosťou ako sa preniesť cez túto depresívnu fázu svojho života.

Starostlivosť o parochňu

Dobrá parochňa alebo príčesok je drahou investíciou, pretože vysoko kvalitné parochne z ľudských vlasov môžu stáť aj viac ako 1000 eur. O parochňu je potrebné sa správne starať, inak Vám nevydrží toľko, koľko by mohla.

Okrem toho, Vaša parochňa bude oficiálne Vašimi novými vlasmi a mali by ste ju brať ako časť svojho tela, aspoň kým Vám vlasy nedorastú. Správna starostlivosť o parochňu zahŕňa veľa drobných detailov, o ktorých väčšina ľudí nevie.

Parochne a príčesky sú vždy dobrou voľbou pre tých, ktorí čelia dočasnému alebo úplnému vypadávaniu vlasov. Ak však trpíte ochorením, ktoré nevedie k úplnému vypadávaniu vlasov a pri ktorom vlasy znovu dorastú, je dobré zvážiť aj iné alternatívy, ako napríklad zahusťovač vlasov na dočasné zmiernenie situácie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zahusťovače, parochne, príčesky Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy