Domov / / / Zelenina na podporu rastu vlas...

Zelenina na podporu rastu vlasov

Posledná úprava 03.05.2019

Väčšina ľudí berie počas svojej mladosti svoje vlasy ako samozrejmosť. Predpokladáte, že vlasy vždy budete mať, no jedného dňa sa pozriete do zrkadla a nezdajú sa už tak husté ako kedysi. Možno už nerastú tak rýchlo a u niektorých ľudí sa môže objaviť plešatenie. Konzumácia tých správnych  potravín môže pomôcť celému telu, vrátane srdca, kostí, zubov a vlasov. Jedlo, ktoré jete môže pomôcť udržiavať zdravé vlasy a dokonca prispieť k rastu nových vlasov. Ak chcete prirodzene zlepšiť rast svojich vlasov, môže Vám prospieť pridanie niektorých druhov zeleniny do vášho jedálnička.

Karfiol

Karfiol podporuje rast vlasov, pretože je bohatým potravinovým zdrojom biotínu a vitamínu H. Vlasy sa skladajú z bielkoviny, ktorá sa skladá z aminokyselín. Biotín pomáha telu produkovať aminokyseliny dôležité pre rast vlasov. Karfiol bude tiež pomáhať pri udržiavaní vlhkosti a lesku vo vlasoch.

Zelená paprika

Zelená paprika podporuje rast vlasov, pretože má vysoký obsah vitamínu C. Vitamín C pomáha pri vytváraní mazu, ktorý pomáha telu pri hydratácii a zlepšuje celkový stav vlasov. Zelené papriky sú koncentrovanými zdrojmi mnohých ďalších vitamínov a minerálov, ktoré podporujú zachovanie súčasných vlasov, rovnako ako pomáhajú rastu nových vlasov.

Mrkva

Mrkva je zdravá pre rast vlasov, pretože je plná vitamínu A. Podľa vedcov je vitamín A nevyhnutný pre udržanie normálneho celkového rastu a podporuje zdravý vývoj vlasov. Vitamín A môže tiež pomôcť udržať si zdravú vlasovú pokožku, ktorá je nevyhnutná pre rast vlasov. Mrkvu môžete zaradiť do svojho jedálnička ako náhradu chipsov alebo sušienok na desiatu, alebo varenú v olivovom oleji ako prílohu k akémukoľvek hlavnému jedlu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zelenina na podporu rastu vlasov Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy