Účesy podľa tvaru tváre

Posledná úprava 09.05.2023

Zatiaľ čo vhodný účes Vám môže ubrať aj niekoľko rokov, málo ľudí si vlastne uvedomuje, že za to môže hlavne tvar tváre. Tvar tváre je základ každého účesu a rozhoduje ako účes zvýrazní oči, pery a lícne kosti.S výborným účesom a dobrou technikou vrstvenia, ktoré sú doladené k tvaru tváre, môžete naozaj vyťažiť čo najviac a okamžite vniesť viac života a vitality do Vašich čŕt. V prvom rade je však potrebné zistiť aký tvar tváre máte prirodzene.

Textúra vlasov, či už sú rovné, vlnité alebo kučeravé je ďalšou nevyhnutnou súčasťou určovania toho, ako by mala finálna podoba účesu vyzerať. Štruktúra vlasov určuje, akým spôsobom budú vlasy nakoniec pôsobiť. Môžete si naplánovať strih vlasov podľa svojho tvaru tváre, ale ak budete ignorovať textúru vlasov, Váš strih môže nakoniec vyzerať veľmi odlišné od toho, čo ste očakávali. Napríklad silné kučery majú tendenciu sa priečiť menej a vrstviť sa plochejšie, ak majú dlhšiu dĺžku a váha prameňov ich ťahá dole. Na druhej strane, jemné vlasy, ktoré sú rovné, môžu vyzerať ploché a tenké, ak je účes príliš dlhý.

Vytvoriť účes na základe tvaru tváre a vlasovej štruktúry Vás môže veľmi skrášliť a tiež sa to môže premietnuť do ušetrenia času potrebného na rannú úpravu. Ak máte ten správny strih, môžete si ľahko dovoliť len tak vstať a ísť von bez úpravy s prírodnými vlasmi, pretože Vaše vlasy budú padať správnym smerom.

Pri výbere účesu môžete tiež chcieť zohľadniť Váš životný štýl a do úvahy zobrať napríklad environmentálne faktory, ako je vlhkosť alebo či preferujete zopnúť si vlasy dozadu do copu pri behu alebo pri práci.

Nesnažte sa bojovať s realitou, v ktorej žijete. Samozrejme, vždy chceme to, čo nemôžeme mať, ale v tomto prípade budete musieť od toho upustiť, rovnako ako sa budete musieť vzdať účesov, ktoré Vám nepristanú. Buďte úprimná a opýtajte sa sama seba: "Je môj účes to, čo mi vadí a brzdí ma?" Ak je odpoveď áno, je čas na zmenu.

A rovnako ako s akoukoľvek radou, majte na pamäti, že tieto pravidlá sú iba základné a majú Vás naviesť správnym smerom. V prípade pochybností aký účes zvoliť, vyhľadajte profesionálneho kaderníka, ktorý má skúsenosti a vzdelanie, aby Vám odporučil ten najvhodnejší účes pre Vás.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Blízke témy