Účesy pre hranatú tvár

Posledná úprava 21.06.2023

Základnou črtou štvorcového tvaru tváre je výrazná čeľusť s ktorou môže Váš účes kontrastovať. Rovné strany tváre smerujúce od čela cez líca až k čeľustiam znamenajú, že Vaše vlasy budú pôsobiť okolo tváre plnším dojmom. Bez ohľadu na to, aký účes zvolíte pre štvorcový tvar tváre, určite sa chcete sústrediť na zjemnenie čŕt tváre. Stávka na istotu pre hranatú tvár je ofina učesaná nabok, ktorá zjemní ostré črty.

Rovné alebo vlnité vlasy

Pretože pramene Vašich vlasov spadajú priamo proti tvári, dbajte na to, aby Vám vlasy nekončili priamo na úrovni čeľuste, inak hrozí, že budú Vaše črty príliš akcentované. To neznamená, že nemôžete nosiť klasický kratší účes, len ho nechajte zostrihať tak, aby boli vzadu kratšie vrstvy a postupne sa predlžovali smerom k prednej časti tváre.

Dĺžka vlasov, ktorá najviac pristane štvorcovému tvaru tváre, padá až do oblasti krku alebo ešte nižšie.

Ak chcete kratší účes, zvoľte rozstrapatený pixie účes s objemom na vrchu hlavy, ktorý bude kontrastovať s ostrými líniami Vašej čeľuste.

Kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy prirodzene rozširujú šírku tváre, takže pre hranatú tvár je najlepšie, aby sa prevažná časť objemu nesústredila v oblasti čeľuste. Namiesto toho nechajte vlasy padať pod bradu, čím sa zjemnia ostré črty.

Rovnako aj postupné vrstvy, ktoré sa jemne dotýkajú lícnych kostí dokážu veľmi zjemniť črty tváre.

Ak sa rozhodnete pre ofinu, vždy sa môžete spoľahnúť na ofinu česanú do strany, čo pridá ľahkosť a sviežosť Vášmu výzoru. Dlhšie ofiny by mali siahať ideálne do oblasti medzi očami a bradou, čo zdôrazní oči.

Veľmi kučeravé vlasy

Veľmi krátke kučeravé vlasy ešte umocnia silné línie štvorcového tvaru tváre a preto je ideálne mať dĺžku vlasov siahajúcu medzi strednou až dolnou časťou krku, alebo aj nižšie.

Ofina zmäkčí črty tváre špeciálne ak je česaná do strany a má dĺžku maximálne po obočie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy