Účesy pre okrúhlu tvár

Posledná úprava 19.06.2023

Plnšie líca a guľatá brada, ktoré sa spájajú a vytvárajú z tváre kruh, definujú vzhľad okrúhleho tvaru tváre. Najlepší spôsob ako dosiahnuť, aby črty Vašej tváre pracovali pre Vás, je využívať kontrast medzi vonkajšími a vnútornými vrstvami účesu, ktoré sa dotýkajú Vašej tváre.

Vrstvy sú najlepší priateľ kruhového tvaru tváre. Je tu toho toľko, čo môžete robiť s vrstvami aby ste si prispôsobili vzhľad, ktorý Vám najviac vyhovuje a zdôrazní kontúry Vašej tváre, ktoré by sa inak mohli stratiť v mori vlasov.

Rovné alebo vlnité vlasy

Vzhľadom k tomu, že rovné a vlnité pramene inklinujú k pádu priamo proti tvári, Vaše vlasy sa prirodzene prispôsobia guľatému tvaru Vašej hlavy. V ideálnom prípade, by mala nabok česaná ofina padať až po lícnu kosť a potom by mali vlasy postupovať nižšie v postupných vrstvách aby vytvorili štruktúru a pohyb.

Najjednoduchšie pri tomto type tváre je zvoliť dlhší štýl účesu, pretože gravitácia bude ťahať vlasy nižšie, čo vytvorí rovnováhu vašich čŕt. Avšak, ak máte radi krátke vlasy, mohla by byť správna voľba postupný zostrih vzadu a dlhšia ofina vpredu až ku krku.

Vlnité vlasy

Veľký objem vlnitých vlasov môže vzbudzovať dojem, že vyzeráte do tváre ešte viac guľatejšie ale tajomstvo k dosiahnutiu krásnej rovnováhy spočíva v používaní vrstiev.
Dobrá vec na tom je, že ak je dĺžka vlasov až po bradu, vlasy Vám svojou prirodzenou váhou ľahšie pomôžu vytvoriť trosku predĺžený vzhľad.

Ak sú Vaše vlasy obzvlášť kučeravé, masu vlasov okolo tváre môžete odstrániť s použitím trojuholníkových vrstiev. Vlasy sa zastrihávajú od koruny hlavy a po bokoch smerom nadol, čí sa zabráni že vlasy nebudú príliš obmedzovať tvár zo strán.

Tiež sa môžete skúsiť zamyslieť nad asymetrickou bočnou stranou účesu, ktorá bude uhlami kontrastovať so zaoblenými črtami tváre a tak vytvárať celkovú harmóniu.

Veľmi kučeravé vlasy

Ak máte vlasy dlhšie, bude vhodné zvoliť účes, ktorý bude mať kratšie vrstvy na korune hlavy, aby vytvoril základ a objem. Opticky sa tým aj predĺži celá hlava.
Krátky účes by mala byť horná strana koruny zastrihnutá dlhšie v porovnaná s bočnými stranami účesu. Pre stredne krátky účes je vhodné zvoliť kratšie vrstvy po bokoch, čím sa zvýraznia oči a ústa.

Čítajte ďalej Účesy pre oválnu tvár
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy