Zabráňte vráskam - zvýšte množstvo kolagénu v pokožke

Posledná úprava 12.10.2017

Kolagén je súčasťou kože a je zodpovedný za jej pružnosť. Robí kožu silnou a udržuje ju vláčnu. Vzhľadom k tomu, že o viac ako dve tretiny dermy (vrstva kože pod pokožkou) sa skladajú z kolagénu, jeho deficit výrazne ovplyvňuje tvorbu vrások a ochabnutej pokožky. So starnutím kože stráca kolagén svoju silu. Existujú však spôsoby, ako zvýšiť kolagén v koži.

  1. Cvičte a urobte si masáž tváre, aby ste zlepšili krvný obeh. Spojovacie tkanivo, ktoré je podporované kolagénom, prospieva zo živín, ktoré dostáva z krvi. Tanec, plávanie, alebo iný druh športu zrýchľuje krvný obeh. Na zvýšenie kolagénu v pokožke, si môžete premasírovať tvár 2x mesačne, alebo navštíviť skúseného maséra, prípadne estetika.
  2. Jedzte potraviny, ktoré podporujú produkciu kolagénu. Zahrňte aj potraviny, ktoré obsahujú beta-karotén, ako napr. listová zelenina, mrkva, sladké zemiaky, zelené papriky a riasy. Konzumujte potraviny bohaté na vitamín C, ako sú pomaranče, grepy, papája, paradajky, kiwi, brokolica, zemiaky a karfiol. Jedzte cesnak, ktorý udržuje dobrý krvný obeh. Taktiež konzumujte potraviny bohaté na vitamín E, ako sú mandle, semená, morské plody, zeleninový olej a tiež olej zo pšeničných klíčkov.
  3. Používajte kozmetiku na starostlivosť o pleť, ktorá obsahuje vitamíny A, C a E. Tiež používajte kozmetiku, ktorá obsahuje mandľový olej, olivový olej, slnečnicový olej a kolagén. Rovnako môžete zvážiť užívanie doplnkov s kolagénom na doplnenie zásob kolagénu.
  4. Doprajte si omladzujúcu akupunktúru, aby ste zvýšili kolagén v koži. Vloženie tenkých akupunktúrnych ihiel do tváre stimuluje krvný obeh, čo zvyšuje produkciu kolagénu.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy