Domov / / / ​Ako zvýšiť množstvo kožného k...

​Ako zvýšiť množstvo kožného kolagénu

Posledná úprava 30.11.2018

Kolagén je dôležitý proteín, ktorý poskytuje štruktúru pre väčšinu spojivových tkanív v tele, vrátane kože. So starnutím začne kolagénu ubúdať, čo môže viesť k problémom ako ovisnutá koža, vrásky a ďalším známkam starnutia. V prípade že začne kolagén ubúdať, je niekoľko spôsobov ako ho nahradiť.

Krok 1

Užívaním vitamínov a minerálov, ktoré stimulujú produkciu kolagénu. Určité minerály alebo vitamíny sú potrebné pre vytváranie kolagénu. Vedci uvádzajú, že vitamín C môže pomôcť zvýšiť syntézu kolagénu v tele.

Krok 2

Zmenenie návykov, ktoré ničia kolagén. Nadmerné vystavenie ultrafialovému (UV) žiareniu zo slnka, rovnako ako zo solária, môžu urýchliť tempo štiepenia kolagénu v tele. Aby sa tomu zabránilo, vedci odporúčajú vždy používať širokospektrálnu ochranu proti slnečnému žiareniu, a zostať mimo slnka, pokiaľ sú UV lúče najsilnejšie, t. j. medzi 10.hod. a 16.hod. Chemikálie, ktorým je Vaše telo vystavené pri fajčení, môžu tiež spôsobovať štiepenie kolagénu, čím napomáhajú predčasnému starnutiu.

Krok 3

Chemický píling u dermatológa, ktorý obsahuje látky ako je fenol alebo kyselina glykolová na odstránenie vonkajšej vrstvy kože. Týmto sa aktivuje prirodzený proces hojenia, čo nahradí staršie hrubé kožné bunky rastom nových a hladkých (spomalenie starnutia), a aktivuje tvorbu nového kolagénu pod kožou.

Krok 4

Použitie neablatívnych laserov na stimulovanie produkcie kolgénu. Neablatívne lasery sú špeciálne navrhnuté tak, aby priamo odvádzali svetelnú energiu hlboko do tkanív kože. Keď sú tieto nižšie vrstvy vyhriate, spôsobuje to kontrolované poškodenie dermy kože v blízkosti miesta, kde sa vytvárajú kolagénové bunky.

Krok 5

Aplikovanie dermálnej výplne do postihnutej oblasti pokožky. V prípade, že sú ostatné metódy obnovy kolagénu neúspešné, môže sa kolagén aplikovať priamo do pokožky. Kolagén môže byť hovädzí, morský či prasací. Kolagénové injekcie pomôžu zaplniť miesta, ktoré sa vytvoria štiepením prírodného zdroju kolagénu. Vzhľadom k možnosti alergickej reakcie na produkty na báze hovädzieho dobytka, pred tým ako doktor zavedie kolagén injekčne, sa môžu vykonať testy na alergiu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


​Ako zvýšiť množstvo kožného kolagénu Priemerné hodnotenie: 4 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy