Ako zakryť vrásky na tvári

Posledná úprava 11.03.2020

Ach, vrásky. Ako starneme a strácame tuk v tvári, naša koža začne prirodzene ovísať. Vytvoria sa tiež línie a vrásky. Staré príslovie, ktoré hovorí, že vrásky sú známkou šťastného života, je pravdou, tiež je však pravdou, že mnohí z nás by uvítali nejaké tipy, ako ich zakryť.

Menej je viac

Mnoho žien s vráskami robí tú chybu, že sa snažia zakryť ich ťažkými podkladovými krémami a púdrami. Pokiaľ ale ide o zakrývanie nedokonalostí tváre, menej je v skutočnosti viac. Veľké množstvo podkladového krému vrásky len zdôrazní.

Namiesto ťažkých podkladových krémov skúste tónovaný hydratačný krém. Tónované hydratačné krémy poskytujú ľahšie pokrytie, nedostanú sa do vašich vrások a neprichytia sa k chĺpkom, ktoré sa u niektorých žien objavia po menopauze.

Použite podkladový alebo tónovaný hydratačný krém iba na tie časti tváre, ktoré potrebujete zakryť. Taktiež, bez ohľadu na to, akú svetlú máte pleť použite o odtieň alebo dva tmavší základ. Svetlejšie odtiene len zvýraznia vrásky.

Zvýraznite svoje oči

Ak pôjdete von nenamaľovaná alebo len s malým množstvom makeupu, ústredným bodom Vašej tváre budú Vaše vrásky. Avšak, ak zvýrazníte svoje oči, presuniete pozornosť od svojej zvráskavenej tváre na svoje úžasné modré, hnedé, orieškovohnedé alebo zelené oči. Dôležitou súčasťou zvýraznenia očí je dať si pozor na to, aby vaše obočie bolo upravené a vyplnené.

Starajte sa o svoju pleť

Oveľa dôležitejšie než akýkoľvek make-up je dobrá starostlivosť o pleť. Svoju pleť chcete mať v tip-top stave, a akonáhle to urobíte, zistíte, že potrebujete menej makeupu.

Okrem čistenia a hydratácie tváre každý večer by ste tiež mali svoju kožu raz týždenne zbaviť odumretých buniek. Môžete tiež zvážiť obnovenie toho, čo vaša pokožka stratila pomocou antioxidantov ako sú krémy s vitamínom C alebo vitamínové séra. Dermatológovia odporúčajú produkty s obsahom vitamínu A pre zlepšenie známok jemných liniek a vrások.

Prehodnoťte svoj záväzok byť superštíhla

Ak sa chcete zbaviť vrások, zvážte malý prírastok na váhe.

Nechcete platiť za Botox (alebo riskovať)? Skúste namiesto neho Frownies

Tieto pásky majú zabrániť tvárovým svalom stiahnuť sa, čím zabezpečia, že sa vrásky neprehĺbia.

Náš tip:Vyskúšajte náplaste proti vráskam Frownies. Za niekoľko dní zažijete pred zrkadlom prekvapenie:)

Povedzte “Nie” ťažkým očným tieňom

Rovnako ako ťažké podkladové krémy, ktoré vyzerajú na tvári ako “omietka,” aj ťažký očný make-up Vám môže pridať na veku. Miesto použitia ťažkých očných liniek na horné viečka a vnútro oka, zvážte mäkkú linku na horné viečka a jemnú linku tesne pod dolné.

Dávajte si pozor na púder

Keď ste bola mladšia, pravdepodobne ste mali mastnejšiu pleť a zvykli ste si púdrovať celú tvár. Ale lesklá pokožka je v skutočnosti známkou mladosti.

Namiesto použitia púdru na celú tvár, zvážte jeho použitie len na nos a bradu alebo sa ho zbavte úplne. Vizážisti hovoria, že NIKDY nepoužívajú púder u žien nad 50 rokov, pokiaľ ich nefilmujú, pretože púder zvýrazňuje vrásky.

Používate správny korektor?

Všetci potrebujeme čas od času korektor buď na zakrytie začervenania kože, tmavé kruhy pod očami, drobné chyby alebo škvrny zo slnka. Korektor sa však zvykne vpiť do štrbín v pokožke, čím zdôrazní jemné linky a vrásky.

Oživte svoju tvár zvýrazňovačom

Nič nevyzdvihne Vašu tvár lepšie než zvýrazňovač. Zvýrazňovače alebo zosvetľovače obsahujú ľahkú formulu podobnú korektoru, ktorá je pár odtieňov svetlejšia ako je Vaša pleť. Na tú časť tváre, ktorú chcete vyzdvihnúť, môžete naniesť niekoľko bodiek a vklepať ich dovnútra. Ustúpte dozadu a všimnite si, že ste si z tváre vymazali niekoľko rokov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac