Ako zakryť vrásky na tvári

Posledná úprava 25.08.2022

Ach, vrásky. Ako starneme a strácame tuk v tvári, naša koža začne prirodzene ovísať. Vytvoria sa tiež línie a vrásky. Staré príslovie, ktoré hovorí, že vrásky sú známkou šťastného života, je pravdou. Tiež je však pravdou, že mnohí z nás by uvítali nejaké tipy, ako ich zakryť.

Menej je viac

Mnoho žien s vráskami robí tú chybu, že sa snažia zakryť ich ťažkými podkladovými krémami a púdrami. Pokiaľ ale ide o zakrývanie nedokonalostí tváre, menej je v skutočnosti viac. Veľké množstvo podkladového krému vrásky len zdôrazní.

Namiesto ťažkých podkladových krémov skúste tónovaný hydratačný krém. Tónované hydratačné krémy poskytujú ľahšie pokrytie, nedostanú sa do vašich vrások a neprichytia sa k chĺpkom, ktoré sa u niektorých žien objavia po menopauze.

Použite podkladový alebo tónovaný hydratačný krém iba na tie časti tváre, ktoré potrebujete zakryť. Taktiež, bez ohľadu na to, akú svetlú máte pleť použite o odtieň alebo dva tmavší základ. Svetlejšie odtiene len zvýraznia vrásky.

Zvýraznite svoje oči

Ak pôjdete von nenamaľovaná alebo len s malým množstvom makeupu, ústredným bodom Vašej tváre budú Vaše vrásky. Avšak, ak zvýrazníte oči, presuniete pozornosť od svojej zvráskavenej tváre na svoje úžasné modré, hnedé, orieškovohnedé alebo zelené oči. Dôležitou súčasťou zvýraznenia očí je dať si pozor na to, aby aj obočie bolo upravené a vyplnené.

Starajte sa o svoju pleť

Oveľa dôležitejšie než akýkoľvek make-up je dobrá starostlivosť o pleť. Svoju pleť chcete mať v tip-top stave, a akonáhle to urobíte, zistíte, že potrebujete menej makeupu.

Okrem čistenia a hydratácie tváre každý večer, by ste tiež mali kožu raz týždenne zbaviť odumretých buniek. Môžete tiež zvážiť obnovenie toho, čo vaša pokožka stratila pomocou antioxidantov ako sú krémy s vitamínom C alebo vitamínové séra. Dermatológovia odporúčajú produkty s obsahom vitamínu A pre zlepšenie známok jemných liniek a vrások.

Prehodnoťte svoj záväzok byť superštíhla

Ak sa chcete zbaviť vrások, zvážte malý prírastok na váhe.

Povedzte “nie” ťažkým očným tieňom

Rovnako ako ťažké podkladové krémy, ktoré vyzerajú na tvári ako “omietka,” aj ťažký očný make-up Vám môže pridať na veku. Miesto použitia ťažkých očných liniek na horné viečka a vnútro oka, zvážte mäkkú linku na horné viečka a jemnú linku tesne pod dolné.

Dávajte si pozor na púder

Keď ste bola mladšia, pravdepodobne ste mali mastnejšiu pleť a zvykli ste si púdrovať celú tvár. Ale lesklá pokožka je v skutočnosti známkou mladosti.

Namiesto použitia púdru na celú tvár, zvážte jeho použitie len na nos a bradu alebo sa ho zbavte úplne. Vizážisti hovoria, že NIKDY nepoužívajú púder u žien nad 50 rokov, pokiaľ ich nefilmujú, pretože púder zvýrazňuje vrásky.

Používate správny korektor?

Všetci potrebujeme čas od času korektor buď na zakrytie začervenania kože, tmavé kruhy pod očami, drobné chyby alebo škvrny zo slnka. Korektor sa však zvykne vpiť do štrbín v pokožke, čím zdôrazní jemné linky a vrásky.

Oživte svoju tvár zvýrazňovačom

Nič nevyzdvihne tvár lepšie než zvýrazňovač. Zvýrazňovače alebo zosvetľovače obsahujú ľahkú formulu podobnú korektoru, ktorá je pár odtieňov svetlejšia ako je Vaša pleť. Na tú časť tváre, ktorú chcete vyzdvihnúť, môžete naniesť niekoľko bodiek a vklepať ich dovnútra. Ustúpte dozadu a uvidíte, že ste si z tváre vymazali niekoľko rokov.

BONUSOVÝ TIP - Ako prirodzene odstrániť vrásky z tváre

  • Niet pochýb o tom, že kvôli stresu starnete a v závislosti na tom, ako dlho ho prežívate a aký silný je, môžete zostarnúť o dosť. Počas stresových období, ako sú strata milovaného človeka, rozpad manželstva, finančné ťažkosti či pracovné problémy si všimnete, že vrásky sa objavia na tvári takmer zo dňa na deň. Čo nechcete počas už aj tak stresujúceho obdobia dosiahnuť, je vytvoriť si nové vrásky alebo prehĺbiť a zvýrazniť tie staré. Keď sa budete často trápiť, plakať, nespať, budete jesť málo alebo vôbec, začnete s fajčením alebo pitím, môžu a nakoniec sa vrásky objavia na Vašej tvári. Je tak dôležité starať sa počas stresových období o seba a učiť sa zdravým a pozitívnym spôsobom, ako zvládať ťažkosti. Medzi alternatívne, zdravé spôsoby zvládania stresu patria rozhovor s dôveryhodným priateľom, písanie si denníka, chôdza, pobyt na čerstvom vzduchu alebo meditácia.
  • Vaša strava a vitamíny sú ďalším kľúčom k udržaniu vrások na uzde. Ovocie, zelenina, chudé mäso, morčacie a ryby sú dobré pre Vaše telo a kožu. Za to, že svojmu telu dodáte správne živiny, ktoré potrebuje, Vás bude pokožka milovať a odmenou bude mladšie vyzerajúca, zdravšia pleť. Je ťažké jesť tri vyvážené jedlá, každý deň, čo je dôvod, prečo sú doplnky tak dôležité pre celkové zdravie a skvele vyzerajúcu pleť. Nezabudnite na antioxidanty, pretože hrajú významnú úlohu pri spomaľovaní poškodenia vašich buniek voľnými radikálmi, ktoré Vám pridávajú na veku.
  • Na ceste k odstráneniu vrások z tváre prirodzene dbajte na to, aby ste si každý deň aj večer poriadne umyli a hydratovali tvár a krk, aby ste zanechali pokožku jemnú a hebkú. Nikdy nepoužívajte nešetrné chemické prípravky, pretože zbavujú kožu esenciálnych olejov a vlhkosti, čo môže vyústiť v efekt popálenia. Prírodné produkty získané z rastlín, sú zvyčajne najlepšie, pretože majú veľmi účinné regeneračné a hojivé vlastnosti, na ktoré pleť reaguje dobre.
  • Proti vráskam a ochabnutej koži môžete bojovať cvičeniami spevňujúcimi tvár, pretože môžu zlepšiť, a dokonca zvrátiť dlhoročné následky všetkých zlých vecí, ktorým bola vaša pokožka vystavená. Tvárové spevňujúce cvičenia poskytujú bezpečný, prírodný, cenovo dostupný a efektívny spôsob, ako dosiahnuť mladšie vyzerajúcu tvár.
  • Bohužiaľ, ako starneme, a starneme všetci, kolagén sa rozkladá, voľné radikály útočia na naše bunky a koža je poškodená v dôsledku dlhodobého vystavenie sa slnku, znečisteniu a dymu. Po rokoch pôsobenia týchto vecí niet divu, že sa vrásky a linky objavia takmer z ničoho nič. Dobrou správou ale je, že môžete bojovať a čiastočne tento stav spomaliť.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac