Ako prirodzene odstrániť vrásky z tváre

Posledná úprava 12.11.2017

Ak by Vám niekto povedal, že by ste mohli vyzerať mladšie len tým, že urobíte drobné zmeny vo Vašom živote, verili by ste mu? V tomto článku, zistíte, ako odstrániť vrásky z tváre prirodzene, a ako rýchlo a ľahko sa to dá urobiť. Niet pochýb o tom, že kvôli stresu starnete a v závislosti na tom, ako dlho ho prežívate a aký silný  je, môžete zostarnúť o dosť. Počas stresových období, ako sú strata milovaného človeka, rozpad manželstva, finančné ťažkosti či pracovné problémy si všimnete, že vrásky sa objavia na tvári takmer zo dňa na deň.

Čo nechcete počas už aj tak stresujúceho obdobia dosiahnuť, je vytvoriť si nové vrásky alebo prehĺbiť a zvýrazniť tie staré. Keď sa budete často trápiť, plakať, nespať, budete jesť málo alebo vôbec, začnete s fajčením alebo pitím, môžu a nakoniec sa vrásky objavia na Vašej tvári.

Je tak dôležité starať sa počas stresových období o seba a učiť sa zdravým a pozitívnym spôsobom, ako zvládať ťažkosti. Medzi alternatívne, zdravé spôsoby zvládania stresu patria rozhovor s dôveryhodným priateľom, písanie si denníka, chôdza, pobyt na čerstvom vzduchu alebo meditácia.

Vaša strava a vitamíny sú ďalším kľúčom k udržaniu vrások na uzde. Ovocie, zelenina, chudé mäso, morčacie a ryby sú dobré pre Vaše telo a kožu. Za to, že svojmu telu dodáte správne živiny, ktoré potrebuje, Vás bude Vaša pokožka milovať a odmenou bude mladšie vyzerajúca, zdravšia pleť.

Je ťažké jesť tri vyvážené jedlá, každý deň, čo je dôvod, prečo sú doplnky tak dôležité pre Vaše celkové zdravie a skvele vyzerajúcu pleť. Nezabudnite na antioxidanty, pretože hrajú významnú úlohu pri spomaľovaní poškodenia vašich buniek voľnými radikálmi, ktoré Vám pridávajú na veku.

Na ceste k odstráneniu vrások z tváre prirodzene, dbajte na to aby ste si každý deň aj večer poriadne umyli a hydratovali tvár a krk, aby ste zanechali pokožku jemnú a hebkú. Nikdy nepoužívajte nešetrné chemické prípravky, pretože zbavujú kožu esenciálnych olejov a vlhkosti, čo môže vyústiť v efekt popálenia. Prírodné produkty získané z rastlín, sú zvyčajne najlepšie, pretože majú veľmi účinné regeneračné a hojivé vlastnosti, na ktoré pleť reaguje dobre.

Proti vráskam a ochabnutej koži môžete bojovať cvičeniami spevňujúcimi tvár, pretože môžu zlepšiť, a dokonca zvrátiť dlhoročné následky všetkých zlých vecí, ktorým bola vaša pokožka vystavená. Tvárové spevňujúce cvičenia poskytujú bezpečný, prírodný, cenovo dostupný a efektívny spôsob, ako dosiahnuť mladšie vyzerajúcu tvár.

Bohužiaľ, ako starneme, a starneme všetci, kolagén sa rozkladá, voľné radikály útočia na naše bunky a  koža je poškodená v dôsledku dlhodobého vystavenie sa slnku, znečisteniu a dymu. Po rokoch pôsobenia týchto vecí niet divu, že sa vrásky a linky objavia takmer z ničoho nič .Dobrou správou ale je, že môžete bojovať a čiastočne tento stav spomaliť.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac