Domov / / Ako stimulovať kolagén v tvári...

Ako stimulovať kolagén v tvári?

Posledná úprava 06.04.2018

Kolagén je proteín, ktorý sa tvorí v časti kože nazývanej derma. Tak, ako pokožka starne, prestáva telo postupne kolagén produkovať. Koža, ktorá trpí na jeho nedostatok, začína vráskavieť a ovísať. Kolagén pokožke pomáha zostať vo forme a udržiava jej pružnosť. Úbytku kolagénu sa môžete vyhnúť napríklad aj tak, že prestanete fajčiť, alebo sa budete denne natierať ochranných krémom proti slnečným lúčom.

Krok 1

Užívajte vitamín C. Je nevyhnutný pri tvorbe kolagénu. Tento vitamín pomáha znížiť výskyt vrások a dodáva pokožke pevnosť. Vysoké dávky vitamínu C sú ale pre telo škodlivé, takže ho treba užívať s mierou.

Krok 2

Skúste peptidy medi. Meď pomáha koži zvýšiť tvorbu kolagénu. Aby bolo možné meď na pokožku aplikovať bezpečne, musí byť najskôr naviazaná na malé proteíny nazývané peptidy, ktoré vytvárajú organickú zlúčeninu peptidov medi, ktorá je pre kožu bezpečná. Vysoké hladiny medi sú pre telo toxické, neaplikujte alebo neužívajte viac, než je odporúčaná dávka.

Krok 3

Jedzte potraviny bohaté na alfa-hydroxykyseliny, známe aj ako AHA. AHA sa nachádza v niektorom ovocí, zelenine a mlieku. Kyseliny v potravinách bohatých na AHA sú zodpovedné za uvoľnenie a vypudenie starých kožných buniek, ktoré môžu byť nahromadené na vrchnej vrstve kože. Staré kožné bunky spôsobujú, že aj pleť vyzerá staro. Ovocie ako grep, ananás, hrozno a pomaranče, rovnako ako kyselina mliečna nachádzajúca sa v mlieku, obsahujú alfa-hydroxykyseliny. AHA pomáha znížiť výskyt vrások a pleť nepôsobí staro.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy