Sérum na tvár a jeho prínosy pre krásu

Posledná úprava 30.12.2021

Séra na tvár sa zameriavajú na špecifické kožné problémy. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si to jedno vhodné pre vašu pleť.

Čo je sérum na tvár?

Séra sú produkty na báze oleja alebo vody, ktoré sú plné výživných látok, ceramidov, glycerínu, prírodných zložiek (uhorka, aloe vera atď.) a vitamínov ako C, K, E, ktoré majú schopnosť preniknúť hlboko pod pokožku. Vy tak získate vynikajúce výsledky. Na rozdiel od iných produktov starostlivosti o pleť, majú séra vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek a vyrábajú sa zvyčajne v krémovej gélovej forme. Séra v dnešnej dobe používajú silikóny, ktoré umožnia pokožke tieto doplnky prijať bez zanechania mastnoty.

Správna aplikácia séra

Používajte iba malé množstvá séra.

  • Po očistení pleti, použite toner bez obsahu alkoholu a nechajte ho na pokožke. Až potom aplikujte sérum. Takýmto spôsobom prenikne hlboko do pokožky.
  • Niekoľko minút počkajte, až kým sa sérum úplne neabsorbuje, následne aplikujte hydratačný krém.
  • Hydratačný krém uchovávajte v chladničke, pretože ak ho aplikujete za studena, vytlačí krv od pokožky a pri tomto procese sa vytvorí vákuový efekt. To znamená, že sa silné zložky zo séra dostanú hlbšie do kože.

Prínosy séra na tvár

Každé sérum na tvár dostupné na trhu môže byť zamerané na riešenie špecifického kožného problému. Keďže toto vysoko koncentrované ošetrenie obsahuje vysoké hladiny výživných látok, pomáha každá z nich nahradiť hydratáciu a pružnosť kože, pričom sa reguluje tvorba mazu. Najbežnejšími prínosmi sú hydratácia, zvýšené vyživenie pokožky, rozžiarenie pleti a prevencia akné a vyrážok. Sérum tiež posilňuje kožné bunky. Zatiaľčo iné krémy na tvár obsahujú iba 5 až 10 percent účinných látok, sérum na pleť môže obsahovať až do 70% účinných látok! Preto niet žiadneho divu, že sú tieto silné produkty schopné dodať oveľa vyššiu koncentráciu výživných látok, a to hlbšie do pokožky.

Nástrahy séra na tvár

Sérum na pleť používajte vždy v súlade s inštrukciami. Aplikujte iba predpísané množstvo, pretože nadmerné použitie môže vyvolať podráždenie, vyrážku a svrbenie kože. Taktiež nepoužívajte dve séra súčasne. Oberáte sa zbytočne o čas a peniaze. Séra môžu byt kvôli obsiahnutým účinným látkam drahé. Navyše, kvôli obsiahnutým prísadám môže sérum upchať póry, čo je častý vedľajší účinok. Obzvlášť, ak je sérum nekomedogénne. A nakoniec, po kombinácii rôznych sér môže byť vaša pleť na pocit aj na vzhľad mastnejšia, to platí hlavne v lete.

V čom sa líši sérum na tvár od hydratačného prípravku?

  • Molekuly v sérach sú menšie než molekuly v bežných hydratačných krémoch. Preto prenikajú hlbšie do pokožky a núkajú lepšie výsledky. Hydratačný krém má väčšie molekuly, preto pôsobí iba na prvej vrstve kože.
  • Zatiaľčo sérum v sebe uchováva vysoko koncentrované účinné výživné látky, vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre ošetrovanie rôznych kožných problémov, hydratačné krémy poskytujú koži vlahu a hydratáciu.
  • Účinnosť séra je v porovnaní s hydratačným prípravkom vyššia. Požadované výsledky prichádzajú rýchlo a sú uspokojivé, na rozdiel od krému.

Ako si vybrať to správne sérum pre vašu pleť

Či už ste obdarená dobrou pleťou alebo máte problematickú pokožku, široká varieta sér môže byť hlavolamom dokonca aj pre fanatika do kozmetiky. Aby ste si dokázali vybrať sérum na pleť, ktoré vám bude sedieť, začnite séra vyberať podľa vášho typu pleti. Suchá, mastná, zmiešaná alebo citlivá pokožka. Neexistuje niečo ako najlepšie sérum na pleť pre každého. Správny produkt môžete zvoliť s ohľadom na váš vek a potreby. Zvážte tiež, aké iné kozmetické prípravky a techniky starostlivosti o pleť používate. Ak pravidelne používate chemický peeling, opatrne s pridaním séra proti príznakom starnutia. Vitamín C a alfahydroxykyseliny obsiahnuté v sére sú veľmi kyslé a môžu podráždiť čerstvo ošetrenú pleť pílingom. Pozor aj na iné formy exfoliácie, ak použítate sérum proti príznakom starnutia. Najlepšie výsledky pri používaní väčšiny kozmetických prípravkov dosiahnete ich pravidelným a dôsledným používaním. Platí to najmä vtedy, ak sa snažíte odstrániť vrásky a starecké škvrny. Sérum skúšajte aspoň mesiac, pokým sa ho vzdáte. Môže to znamenať niekoľko pokusov a omylov, nakoniec ale určite nájdete to najlepšie sérum pre vaše potreby.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac