Účesy pre oválnu tvár

Posledná úprava 21.06.2023

Ak máte oválnu tvár, je to ten najuniverzálnejší tvar, ktorý môžete mať. Hodí sa Vám čokoľvek od super krátkeho účesu až po dlhé vrstvené účesy.

Pri oválnom tvare tváre je zvýraznená oblasť krku a preto sa môže dĺžka Vášho účesu riadiť podľa krku. Napríklad môžete vyskúšať ukázať svoj elegantný labutí krk s kratším účesom zostrihaným do uhla alebo vyskúšate dlhšie vrstvené účesy. Ak máte hrubší krk môžete sa rozhodnúť pre orámovanie tváre vhodným účesom, ktorý prenesie zameranie na Vaše tvárové rysy.

Rovné alebo vlnité vlasy

Vzhľadom k tomu, rovné a vlnité vlasy majú tendenciu padať bližšie k tvári na oválnom tvare tváre, konce jednotlivých vrstiev účesu môžete vidieť ako spôsob, ako zvýrazniť špecifické oblasti Vašej tváre. Zastrihnite vrstvy pri lícach, perách alebo na úrovni brady, v závislosti od toho, ktorú z Vašich čŕt chcete vyzdvihnúť.

Ak si nie ste istí, aké črty tváre vyzdvihnúť, najbezpečnejšie bude sa zamerať na oči. Oči sú oblasťou na ktorú sa vždy oplatí obrátiť pozornosť. Padajúca ofina pozdĺž obočia orámuje Vašu tvár a elegantne bude formovať oválnu tvár. Môžete vyskúšať ofinu v dĺžke kľúčnych kosti pre orámovanie celej tváre alebo ak máte radi svoje lícne kosti, môžete sexy ofinu do strany.

Vlnité vlasy

Sekané vrstvy fungujú výborne pre vlnité vlasy. Spôsobia, že objemné vlasy budú elegantne padať okolo oválnej tváre. Účes z kratších vlasov po ramená, bude využívať hmotnosť a dĺžku vlasov až do tej miery, že nebudete v podstate potrebovať žiadny extra styling.

Veľmi vlnité vlasy

Vzhľadom k tomu, že oválny tvar hlavy má všade rovnaké proporcie, je obzvlášť dôležité, aby bol Váš účes rovnomerný, inak dlhšie pramene vlasov z účesu budú rozptyľovať a odvádzať pozornosť. Uistite sa, že najprv vyrovnáte hrubšie pramene, čo bude neskôr zárukou presného strihu.

Používanie prirodzeného objemu vlasov okolo oválnej tváre je veľmi prirodzená cesta. Účesy z kratších vlasov môžu byť extra objemné, zatiaľ čo účesy z dlhších vlasov by mali siahať minimálne až pod bradu aby sa tvár nejavila príliš okrúhlo.

Super krátke účesy by mali byť vytvorené z menších vrstiev pre rozstrapatený efekt. Skvelým príkladom tohto účesu je Halle Berry. Takýto účes vyzdvihuje celkovvzhľad tváre.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy