Ako pridať vlasom objem – 6 domácich masiek na vlasy

Posledná úprava 20.05.2022

Po ktorých maskách na vlasy siahnuť, aby ste mali čo najkrajšie, najhebkejšie a najžiarivejšie vlasy?

Masky na vlasy, ktoré pomáhajú zväčšiť objem vlasov

Maska na vlasy z vodky a jalapena

Ide o jedinečný domáci recept. Najskôr si musíte nakrájať jalapeno na malé kúsky. Vložte do nádoby a prilejte pol šálky vodky. Riadne premiešajte a nechajte 30 dní na tmavom mieste lúhovať. Po 30 dňoch zmes preceďte, jalapeno vyhoďte a vzniknutý výluh prelejte do fľašky. Pridajte dve polievkové lyžice ricínového oleja a riadne premiešajte.

Táto maska na vlasy je vhodná ako olej na masírovanie vlasov a vlasovej pokožky. Používa sa pred šampónovaním vlasov. Pri pravidelnom používaní je to dobrý trik ako pridať vlasom objem.

Maska na vlasy z vajec a banánu

Táto maska na vlasy sa veľmi odporúča pre spľasnuté vlasy. Domáci recept je veľmi jednoduchý. Potrebujete jedno vajce, jeden banán a polievkovú lyžicu medu. Všetky tri prísady dajte do mixéra a vymixujte ich na hladkú zmes. Maska na vlasy je hotová.

Teraz si masku naneste na vlasy a na vlasovú pokožku. Zakryte vlasy čiapkou do sprchy a nechajte pôsobiť jednu hodinu. Masku zmyte a vlasy ešte umyte jemným šampónom. Nakoniec použite kondicionér.

Vajcia a banány pôsobia ako prírodný kondicionér. Práve preto vám táto maska na vlasy pomôže s objemom vlasov, pružnosťou a leskom.

Maska na vlasy z medu a piva

Ľudia pivo väčšinou používajú na opláchnutie vlasov po ich umývaní. Takto vlasom totiž pridajú oslnivý jas. Pýtate sa, ako pridať vlasom objem s pomocou piva? Potrebujete na to rovnaké množstvo piva a medu. Riadne premiešajte a zmes naneste na vlasovú pokožku a na vlasy. Prikryte plastovou čiapkou na sprchovanie. Nechajte pôsobiť jednu hodinu a potom vlasy zmyte šampónom. Pivo a med vlasy vyživia a pridajú im na objeme.

Maska na vlasy z citrónových kôstok a čierneho korenia

Toto je výborný tip ako pridať vlasom objem. Potrebovať budete najemno namleté kôstky z citróna a mleté čierne korenie. Rovnaké množstvo kôstok a korenia zmiešajte s olivovým olejom, aby vám vznikla pasta.

Túto pastu si naneste na vlasovú pokožku a nechajte 30 minút pôsobiť. Následne zmyte jemným šampónom a teplou vodou. Pre lepšie výsledky môžete masku používať dvakrát do týždňa.

Maska na vlasy z aloe vera a citrónu

Je všeobecne známe, že aloe vera dokáže priam zázraky, pokiaľ ide o suché vlasy bez života. Môže však pomôcť aj s pridaním objemu. Recept je veľmi jednoduchý. Potrebujete tri polievkové lyžice čerstvého gélu z aloe vera a jednu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Ak nemáte čerstvé aloe, môžete použiť aj kupovaný gél. Obe ingrediencie riadne premiešajte, aby vám vznikla pasta. Maska na vlasy je hotová.

Naneste zmes na vlasy a vlasovú pokožku. Nechajte 30 minút pôsobiť a následne zmyte jemným šampónom.

Maska na vlasy z jablčného octu a citrónu

Ako pridať vlasom objem s pomocou jablčného octu? Ten je známy tým, že dokáže odstrániť nánosy a nečistoty z vlasov a vlasy sú po ňom jagavé a hebké. Ak im chcete navyše pridať na objeme, nachystajte si jednu polievkovú lyžicu jablčného octu a jednu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy.

Obe prísady zmiešajte a naneste na vlasovú pokožku aj na vlasy samotné. Hlavu prikryte kúpacou čiapkou do sprchy a nechajte hodinu pôsobiť. Potom zmyte jemným šampónom.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy