Prevencia vypadávania vlasov - prírodný levanduľový a rozmarínový lak na vlasy

Posledná úprava 17.03.2023

Možno viete, že natupírované účesy zo 60. rokov, o ktorých sa predpokladá, že prišli na výslnie v polovici až koncom 18. storočia v západnej Európe, si vyžadovali celú nádobu laku na vlasy! Tento účes bol pravdepodobne vytvorený pre Mariu Antoinettu kvôli jej riedkym vlasom a jej túžbe mať hustejšie vlasy.

Aj napriek tomu, že natupírované účesy, ktoré sa stali populárnymi vďaka prvej dáme USA Jacqueline Kennedyovej pred niekoľkými desiatkami rokov už vyšli z módy, lak na vlasy sa stále používa na fixáciu rôznych účesov. Aj keď bolo spravených pár vylepšení (v mnohých prípadoch zmena z aerosólového rozprašovača na nádobu s pumpičkou), toxíny sú stále prítomné vo väčšine verzií dostupných v obchodoch.

S touto domácou verziou laku na vlasy sa zbavíte toxínov a získate tak krásne a zdravé vlasy. Tento recept nie je iba ľahký a rýchly ,ale dokonca lacný a je nápomocný v prevencii vypadávania vlasov! Skúste si ho spraviť hneď dnes.

 1. Začnite varením vody. Keď voda príde do varu, pridajte cukor a premiešajte. Čím viac cukru použijete, tým bude lak tuhší; ak ale použijete príliš veľa cukru, ostanú vám lepivé zvyšky. Preto sa odporúča začať s menším množstvom a množstvo postupe zvyšovať podľa potreby.
 2. Potom pridajte k zmesi vodku. Ak uprednostňujete bezalkoholové prípravky, môžete alkohol vynechať, avšak alkohol slúži ako konzervačný prípravok.
 3. Nechajte zmes vychladnúť a pridajte éterické oleje. Môžete používať vaše obľúbené vône, ale odporúčame práve levanduľový a rozmarínový olej. Oba totiž pomáhajú proti vypadávaniu vlasov, takže sú skvelou voľbou do tohto domáceho laku na vlasy.
 4. Ba čo viac, levanduľa pôsobí relaxačne a rozmarínový olej je známy ako jeden z najlepších esenciálnych olejov na posilnenie rastu vlasov, ako aj na ich zahustenie. Rozmarínový olej taktiež údajne zvyšuje bunkový metabolizmus, ktorý stimuluje rast vlasov. Jeho ďalším úžitkom je, že dokáže zvýšiť mikrocirkuláciu krvi v pokožke hlavy, čo podporuje hojenie.
 5. Keď zmes vychladne, premiestnite ju do nádoby s pumpičkou a uskladnite na chladnom mieste. Pred každým použitím pretrepte.
 6. Ako s každým prípravkom, dávajte si pozor, aby sa vám nedostal do očí a úst.

Levanduľový a rozmarínový lak na vlasy

Celkový čas prípravy: 15 minút

Počet použití: 30

Ingrediencie:

 • 1 šálka filtrovanej alebo čistenej vody
 • 2PL trstinového cukru
 • 1PL vodky
 • 10 kvapiek levanduľového oleja
 • 10 kvapiek rozmarínového oleja
 • Sklenená nádoba s pumpičkou alebo plastová nádoba bez obsahu BPA

Postup:

 1. Priveďte vodu k varu.
 2. Rozpusťte vo vriacej vode cukor a zamiešajte.
 3. Pridajte vodku. Znova zamiešajte.
 4. Nechajte zmes vychladnúť a pridajte éterické oleje.
 5. Dobre zamiešajte.
 6. Premiestnite zmes do nádoby s pumpičkou a uskladnite na chladné miesto. Pred každým použitím pretrepte.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy