Ako si vypestovať silné a husté vlasy

Posledná úprava 08.02.2023

Farbenie, trvalá či fénovanie môžu vlasy poškodiť a spôsobiť, že vlasy budú krehké a lámavé, môžu pôsobiť fádne, sucho a bez života.

Mimoriadne poškodené vlasy sa môžu zdať lepkavé keď sú mokré a po umytí rýchlejšie vyschnúť. Posilnite svoje vlasy tak, že im dodáte vlhkosť a nanesiete na ne prírodné oleje. Vaše vlasy získajú vlhkosť a stanú sa silnejšie.

So šampónom s mierou

Umývajte si vlasy menej často. Umývanie vlasov šampónom môže vlasy pripraviť o ich prirodzené oleje, čo môže spôsobiť poškodenie. Aby ste udržali svoje vlasy silné, umývajte ich len niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ Vám nevypadávajú, používajte prírodné bio šampóny, ktoré budú šetrné nielen vlasom ale aj k Vašej pokožke.

Vlasy hydratujte

Aby ste dodali svojim vlasom vlhkosť, použite majonézu. Naneste na vlasy majonézu kúpenú v obchode a potom ich zabaľte do starého uteráka. Nechajte majonézu na vlasoch až hodinu. Tento tip patrí medzi recepty “starých materí“ ale u niekoho naozaj funguje.

Pokiaľ si dáte majonézu radšej k rezňu, použite kondicionér. Kondicionéry dodajú vlhkosť a proteíny, ktoré sa stratia pri umývaní. Nechajte si kondicionér na hlave tri až päť minút, potom opláchnite.

Vlasy jemne prečesávajte kefou

Kefujte vlasy kefou s prírodnými štetinami. Prírodné štetiny distribuujú prírodné oleje vašich vlasov od korienkov ku končekom.

Vlasy chráňte aj pred prírodnými živlami

Chráňte svoje vlasy pred živlami. Vietor, ktorý šľahá vlasy alebo silné slnko, ktoré spôsobuje poškodenie môže vlasy oslabiť a zlomiť. Vo veterných dňoch noste klobúk alebo šatku a chráňte si vlasy pred slnkom, tak, že si na ne nanesiete tenkú vrstvu opaľovacieho krému.

Zvážte vitamíny pre vlasy

Pokiaľ máte jemné a lámavé vlasy je vhodné im dodávať živiny v podobe vitamínov vo forme tabletiek alebo používať liečivé séra a vodičky na ozdravenie pokožky a aktivovanie rastu vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy