Riedke vlasy

Posledná úprava 04.04.2023

Čo sú riedke vlasy?

„Riedke“ v tomto prípade znamená hustotu vlasov. Teda koľko vlasov máte na hlave. Ak máte riedke vlasy, máte na hlave menej vlasov z viacerých dôvodov – buď ide o genetickú záležitosť, vypadávanie vlasov alebo je príčinou lámavosť vlasov. Opakom riedkych vlasov sú potom husté vlasy.

Čo sú to jemné vlasy?

„Jemný“ je opak hrubého a drsného. Oba pojmy sa vzťahujú na hrúbku jednotlivých prameňov. Ak máte vlasy hrubé, sú tieto pevné a poddajné zároveň. Ak však máte vlasy jemné, je každý jeden prameň ľahký a náchylný na lámanie. Jemné vlasy však na rozdiel od tých hrubých bývajú žiarivejšie a jagavejšie.

Je možno, aby ste mali riedke vlasy, ktoré ale nie sú vôbec jemné?

Samozrejme áno. Platí to dokonca aj naopak. Často však môže nastať situácia, kedy máte jednak jemné a zároveň riedke vlasy.

Viď tiež Vypadávanie vlasov u mužov, Vypadávanie vlasov u žien

Ako vyzerá starostlivosť o jemné a riedke vlasy?

Pojem jemné a riedke nás niekedy mýli aj preto, že problémy aj riešenia sú si veľmi podobné. Jemné vlasy aj riedke vlasy bývajú spľasnuté a bez objemu. Takže im potrebujete pridať objem.

Potrebujete preto šampóny a kondicionéry na pridanie objemu, môžete vyskúšať tiež zahusťovače vlasov.

Spozornieť treba v prípade, že sa u vás riedke vlasy objavili zrazu, prípadne postupne zisťujete, že sú vlasy redšie a redšie. Vtedy treba zistiť príčinu rednutia a vypadávania vlasov a podľa toho pristúpiť k liečbe vypadávania vlasov.

Čítajte ďalej
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Riedke vlasy Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy