Ako zahustiť jemné a ochabnuté vlasy

Posledná úprava 26.11.2021

Jemné vlasy sú podľa definície vlasy, ktorých jednotlivé pramienky sú extrémne tenké. Jemným vlasom môže chýbať objem a hustota a môžu sa zdať bezvládne, bez života a spľasnuté. Jemné vlasy sa tiež zvyknú rozdeliť do úzkych pramienkov, čo môže spôsobiť, že budú vyzerať rozstrapatené a zle upravené bez ohľadu na to, kedy ste si ich naposledy česali alebo kefovali. Do istej miery je hustota vlasov geneticky predurčená, ale ak ste v lotérii o husté vlasy nevyhrali, sú veci, ktoré môžete urobiť pre výživu svojich vlasov a podporu ich zdravého rastu. Tu sú tipy na dodanie objemu, aby vaše jemné, ochabnuté vlasy pôsobili hustejšie.

Základné pravidlá pre hustejšie vlasy

Správny strih

Dajte sa ostrihať u kaderníka, ktorý má skúsenosti s jemnými vlasmi. Vyhnite sa vrstvenému vzhľadu. Strih pri ktorom sú všetky vlasy rovnakej dĺžky je dobrá voľba. Hoci správny účes nezahustí vlasy naozaj, dodá im upravený a súmernejší vzhľad.

Pravidelné podstrihávanie

Každých šesť týždňov sa dajte podstrihnúť. Pravidelný režim odborného ostrihania vlasov môže zabrániť štiepeniu a prípadnému lámaniu, ktoré spôsobuje, že riedke vlasy sa zdajú ešte redšie.

Podpora rastu vlasov zdravým jedálničkom

Jedzte zdravé potraviny, ktoré podporujú rast vlasov. Jedzte veľké množstvo lososa, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku hlavy a rast vlasov. Jedzte veľké porcie špenátu a tmavo zelenej zeleniny, ktoré prispejú vitamínmi A a C. Tieto vitamíny sú potrebné na produkciu kožného mazu, prírodného oleja, ktorý dodáva vašim vlasom lesk. Vajcia - plné biotínu a vitamínu B-12, a fazuľa, ktorá poskytuje bielkoviny, železo, biotín a zinok - by mali tiež byť vo vašom jedálničku, rovnako ako para orechy, ktoré obsahujú selén, dôležitý minerál pre zdravie pokožky hlavy.

Vyživujúca maska na vlasy pre zahustenie vlasov

 1. Zmiešajte 2 lyžice aloe vera gélu, 2 lyžice olivového oleja, 1 lyžičku medu, a 30ml teplej vody v malej šálke alebo miske. Dobre premiešajte. Aloe vera gél je bohatý na mnoho živín, ktoré sú prospešné pre vaše vlasy. Aloe vera obsahuje zinok, antioxidačné vitamíny A, E a C, aminokyseliny, a esenciálne mastné kyseliny.
 2. Naneste zmes na suché vlasy tak, že si ju nalejete z pohára do dlane a potom ju vmasírujete do vlasov. Pre istotu to robte nad drezom alebo umývadlom. Pokryte vlasy zmesou od korienkov po končeky, aby ste pokryli aj špičky vlasov.
 3. Zmes si nechajte na hlave 30 minút, potom umyte kvalitným šampónom. Vlasy ošetrite ako zvyčajne kondicionérom na jemné, ochabnuté vlasy.
 4. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov ošetrenie opakujte každé tri dni.

Fénovanie jemných vlasov

 1. Pre maximálne zdvihnutie si vyfúkajte vlasy v predklone tak, aby hlava visela smerom dole a sušte vlasy zospodu. Držte fén jednou rukou a roztiahnutými prstami druhej ruky si zdvíhajte vlasy od pokožky hlavy smerom von. Touto technikou sa vyhnete použitiu kefy na vlhké vlasy, čo môže jemné vlasy namáhať.
 2. Vzhľadom k tomu, že jemné vlasy majú tendenciu byť krehké a ľahko poškodené teplom a nástrojmi na úpravu vlasov, mali by ste použiť nízku teplotu vzduchu fénu. Najlepšie je nepoužívať túto techniku každý deň, kedže stylingové nástroje môžu jemné vlasy poškodiť.
 3. Ak sú vlasy spolovice usušené, pridajte malé množstvo tužidla ku korienkom a na vnútornú časť vlasov, aby ste im pomohli zdvihnúť sa smerom od hlavy von. Nepoužite viac tužidla než je veľkosť mince. Pričasté používanie stylingových prípravkov zaťažiť vlasy, takže sa zdajú plochejšie a ochabnutejšie.
 4. Keď sú vlasy úplne suché, zdvihnite hlavu a našuchorte vlasy na miesto, opäť pomocou prstov pri korienkoch a zospodu smerom von. Mali by ste vidieť výrazný nárast objemu.

Tipy a upozornenia

 1. Spite na hodvábnej obliečke na vankúš, aby sa minimalizovalo poškodenie a strata vlasov, ktorá spôsobí, že riedke vlasy vyzerajú ešte redšie.
 2. Pre stimuláciu krvného obehu a rastu vlasov pokožku hlavy často masírujte končekmi prstov.
 3. Vyhnite sa používaniu lakov na vlasy s obsahom alkoholu na jemné vlasy – môžu ich veľmi vysušovať.
 4. Skúste si urobiť cestičku na opačnej strane. Tým, že si učešete vlasy inak, môžete dosiahnuť aby Vaše vlasy vyzerali plnšie. Rozčešte si mokré vlasy hrebeňom so širokými zubmi a potom ich vyfúkajte s použitím spreju, tužidla alebo krému na zväčšenie objemu.
Čítajte ďalej Vitamíny pre husté vlasy
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy