Domov / / / Vitamíny pre hustejšie vlasy

Vitamíny pre hustejšie vlasy

Posledná úprava 04.12.2019

Zdravé vlasy si žiadajú zdravú výživu. Konzumácia vitamínov, ktoré podporujú rast vlasov môže pomôcť zahustiť vlasy a znížiť ich poškodenie. Zlepšenie dĺžky a hustoty Vašich vlasov nastane, keď tempo rastu vlasov presahuje mieru poškodenia. Vitamíny môžu tiež zvýšiť prítomnosť prírodných olejov, ktoré sú potrebné, aby vlasy vyzerali lesklé a zdravé. Vitamínové doplnky sú bezpečné a môžete ich zaradiť do svojho jedálnička aj bez konzultácie s lekármi.

Biotín

Biotín je dôležitý pre správny rast vlasov. Vaše vlasy sa skladajú z vlákien z bielkovín, ktoré obsahuje aminokyseliny. Biotín umožňuje výrobu aminokyselín vo vnútri Vášho tela a zvyšuje vlhkosť a lesk. Biotín je odporúčaný pre silné vlasy a nechty, a je to populárna prísada v mnohých vlasových a kozmetických výrobkoch. Šampóny, ktoré obsahujú biotín sa dostanú do končekov korienkov rýchlejšie a podporia rast vlasov efektívnejšie. Medzi zdravé zdroje biotínu patrí zelený hrášok, vlašské orechy, sója, kvasnice, ovos, sardinky, vajcia, banány, karfiol, huby a strukoviny.

B komplex vitamíny

Vitamíny B komplex obsahujú niacín, alebo B-3, ktorý je dôležitý pre rast vlasov. Funguje ako katalyzátor podpory správnych telesných funkcií, čím zlepšuje dodávanie živín vlasom. Vitamín B-6 je ďalší zdravý vitamín pre vlasy, ktoré obsahujú živiny, ako je horčík, síra, zinok a biotín. Bolo preukázané, že konzumácia B komplex vitamínov znižuje vypadávanie vlasov a zlepšuje celkovú hustotu a zdravie vlasov.

Náš tip: Komplex vitamínov pre vlasy dodá Vašim vlasom všetky potrebné vitamíny, ktoré sú dôležité pre ich zdravie, hustotu a lesk.

Vitamín E

Vitamín E pomáha podporovať krvný obeh v pokožke hlavy a je nevyhnutný pre rast vlasov. Rast vlasov je posilnený, keď krv cirkuluje správne a folikuly sú stimulované k produkcii pramienkov vlasov. Špargľa, pečeň, repka, slnečnicové semená, vajcia, sója, zelená listová zelenina a orechy sú bohatým zdrojom vitamínu E. Tento vitamín je k dispozícii aj vo forme doplnkov. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, než pridáte doplnky s vitamínom E do svojho jedálnička.

Vitamín C

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý urýchľuje rýchlosť nového rastu, opravy a obnovy vnútri tkanív tela. Dosahuje každý prameň vlasov a robí ho zdravým a silným. Vitamín C tiež zabraňuje poškodeniu tkaniva vlasov, pretože je to antioxidant. Zdravé zdroje vitamínu C sú pomaranče, grapefruity, limetka, kiwi, brokolica, paprika a ananás.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vitamíny pre hustejšie vlasy Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy