Vitamíny na vlasy

Posledná úprava 11.05.2020

Zdravé a zdravo vyzerajúce vlasy sú znakom dobrého celkového zdravia aj správneho a dobrého spôsobu starostlivosti o vlasy. Na druhú stranu, neustály neutíchajúci rast vlasov z nich robí to najlepšie miesto na odhalenie zmien v celkovom metabolizme tela.

K rednutiu vlasov a neželanému vypadávaniu vlasov pritom dochádza z rôznych príčin a dôvodov, a patria sem aj nedostatky vo výžive či znížená schopnosť tela spracovať niektoré vitamíny a minerály. [1]

Väčšina všeobecne zdravých ľudí podľa odborníkov paradoxne nezískava zo svojej stravy dostatok potrebných živín. [2] V niektorých prípadoch je základom problému (nielen s vlasmi) nezdravé stravovanie alebo zdravotné problémy, ktoré sú predispozíciou rôznych nutričných deficitov. Tieto nedostatky sa veľmi často odrazia najskôr na vlasoch a vlasovej pokožke, tiež koži a nechtoch.

Či už ide o podvýživu, chronické choroby alebo jednoducho samotné starnutie, zmeny sa prejavujú aj na vlasoch, chýbajú im Vitamíny na vlasy. Vlasy menia farbu a šedivejú, bývajú oslabené, lámavé a častokrát začínajú nadmerne neželane vypadávať. [2]

Ak však telu dodáte všetko čo potrebuje, nebude nútené uberať zásoby vitamínov a minerálov vašim vlasom, pokožke a nechtom.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Blízke témy