Zahusťovač vlasov
Ľudia trpiaci vypadávaním vlasov urobia skoro všetko pre to, aby zakryli vypadané miesta pred okolitým svetom. Zatiaľ čo niektorí volia starú známu “prehadzovačku”, iní zvyknú nosiť čiapky a iné prikrývky hlavy.
V dnešnej dobe mnohí, ktorým vypadávajú vlasy, používajú na zamaskovanie riedkych vlasov tzv. zahusťovač vlasov. Zahusťovače dokážu zamaskovať plešinu a vytvoriť ilúziu hustých vlasov. Sú však efektívne? Ako dokážu zamaskovať hlavu, ktorá je úplne bez vlasov? Fungujú lepšie iba pre preriedené vlasy? Budú dobre držať na hlave aj v rôznom počasí alebo pri plávaní?
Obsah:
Čo je to zahusťovač vlasov
Je to v podstate prípravok na prekrytie presvitajúcej pokožky cez preriedenú vlasovú časť hlavy. Hlavnou zložkou zahusťovača vlasov sú tzv. mikrovlákna, ktoré sa nanesú nasypaním alebo nasprejovaním na preriedené vlasy. Táto forma zahustenia výborne funguje na vrchnej časti hlavy – tu dokáže okamžite väčšina užívateľov dosiahnuť veľmi presvedčivé výsledky pri vhodne zvolenom farebnom odtieni zahusťovača. Väčšiu zručnosť si vyžaduje zahustenie v oblasti kútov a blízko čelovej vlasovej línie – príliš veľa naneseného zahusťovača môže pôsobiť nepresvedčivo. Po niekoľkých nanášaniach sa však dá aj tento proces ľahko zvládnuť.
Ako zahusťovač vlasov funguje?
Riedke vlasy | Mikrovlákna priľnú na vlasy | Jemné vlasy zhrubnú |
Spomínané mikrovlákna sa nasypaním na preriedené miesta prirodzene nachytajú a nalepia na vlastné, dokonca aj veľmi jemné vlasy. Takýmto spôsobom je možné aj z plôch s veľmi jemnými vlasmi vyrobiť dokonale hustý porast. Zahusťovače vlasov preto nie sú vhodné pre zakrytie miest, ktoré sú úplne bez vlasov.
V závislosti od výrobcu sú mikrovlákna vyrobené z prirodzených materiálov alebo materiálov podobných tým, z ktorých sa skladá ľudský vlas - ako napríklad syntetický keratín. Vlasy doplnené zahusťovačom vlasov je možné aj česať a vytvoriť účes. Po nasypaní mikrovlákien sa použije tzv. spevňovací lak, ktorý celý účes spoľahlivo udrží dokonca aj v silnom vetre. Výsledný efekt je veľmi prirodzený a pri dobrej aplikácii a vhodnom výbere farebného odtieňa, veľmi ťažko rozoznateľný aj z tesnej blízkosti.
Ako dlho vydrží zahusťovač na vlasoch?
Zahusťovač vlasov sa neodporúča používať pokiaľ sú vlasy vystavené prúdu vody ako napríklad pri silnom daždi alebo na plavárni. Zahustené vlasy vydržia na hlave celý deň a večer sa dajú jednoducho umyť šampónom.
Pre koho je vhodný zahusťovač vlasov?
Je to vhodná alternatíva pre ľudí s riedkymi a rednúcimi vlasmi, ktorí chcú plnší a prirodzenejší účes. Zahusťovač vlasov je ideálny pre ľudí po transplantácii vlasov na prekrytie darcovských miest a zahustenie nových jemných vlasov. Rovnako aj pre ľudí po chemoterapii. V podstate je vhodný pre každého, kto chce dosiahnuť realisticky pôsobiaci účes s hustými vlasmi vo veľmi krátkom čase.