Lopúchový olej na vypadávanie vlasov – ako zvrátiť rednutie vlasov pomocou oleja z koreňa lopúcha

Posledná úprava 03.03.2023

Zastaviť padanie vlasov môžete skúsiť už v základoch, a to pomocou rôznych prípravkov na vypadávanie vlasov. Predstavíme si jeden zo spôsobov, ako na vypadávanie vlasov. Je ním olej z koreňa lopúcha, známy aj ako lopúchový olej.

Dôležité je ale poznať príčinu vypadávania vlasov.

Lopúch je bodliakovitá rastlina z rodu Arctium, je to dvojročná bylina. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, železo a draslík, rovnako aj na dôležité aminokyseliny potrebné pre tvorbu proteínov, ktoré sa nachádzajú vo vlasoch. Koreň podporuje rast vlasov zlepšením cirkulácie krvi vo vlasovej pokožke. Privádza potrebné živiny pre podporu rastu vlasov do folikulov. Okrem toho, že je dobrý na vypadávanie vlasov, dokáže lopúchový olej zmierniť podráždenie vlasovej pokožky a zlepšiť zdravotný stav vlasovej pokožky.

Ako si urobiť vlastný lopúchový olej na vlasy

Všetko čo budete potrebovať, je niekoľko sušených alebo čerstvých kúskov koreňa z lopúchu, olivový olej a sterilný sklený zavárací pohár.

  1. Korene nasekajte na drobné kúsky, mierne ich roztlačte paličkou.
  2. Vložte do skleného zaváraninového pohára a doplňte olivovým olejom podľa svojho uváženia.
  3. Pohár uložte na tmavé miesto. Ak ste použili čerstvý koreň, tak ho dajte do chladničky.
  4. Nechajte 6 týždňov lúhovať, pokým olej nevytiahne všetky dobré látky z koreňov.
  5. Zaváraninový pohár raz za týždeň otvorte, aby ste mohli odstrániť vzduchové bubliny.
  6. Po šiestich týždňoch olej zlejte a môžete používať.

Ak používate sušené korene, oškriabte z nich všetku špinu a nasekajte ich na drobné kúsky. Ak budete používať čerstvý koreň, tak ho potom ako ho nasekáte, nechajte ešte na niekoľko dní vysušiť, až potom pripravujte olej. Takto sa môže ešte z čerstvých koreňov odpariť vlaha. Vlastnosti oleja z koreňa lopúcha môžete vylepšiť pridaním žihľavového oleja, prasličky, brezového oleja alebo ginka. Ide o dobre známe prírodné zložky na podporu rastu vlasov.

Ako používať lopúchový olej na rast vlasov

Keďže problémom sú korienky vlasov, najlepší spôsob ako použiť lopúchový olej, je vmasírovať ho do vlasovej pokožky. Rozdeľte si vlasy na jednotlivé časti a olej jemne votrite do vlasovej pokožky. Potom môžete začať pokožku intenzívne masírovať, zamerajte sa hlavne na problémové oblasti. Masírujte po dobu 10 minút každé 2 až 3 dni. Mali by ste cítiť, že sa vám vlasová pokožka zahrieva, vtedy masírujete správne. Olej nechajte vo vlasoch a na pokožke a vlasy si normálne upravte do účesu. Cez víkend si vlasy môžete normálne umyť – s použitím bežného šampónu a kondicionéra.

Ak budete lopúchový olej používať dôsledne, mali by ste zbadať zlepšenie v priebehu 8 až 12 týždňov.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy