Ako na riedke vlasy

Posledná úprava 08.02.2018

Vďaka zlým génom, chorobám alebo pokročilému veku nie sú naše vlasy často také husté ako by sme si to želali. Čím sú vlasy redšie, odhaľujú pokožku na hlave, čo nepôsobí práve tým najlepším dojmom. Napriek tomu, že nie je jednoduché prirodzene zahustiť vlasy a zväčšiť ich hrúbku, môžete použiť niektoré z nasledovných tipov, ktoré umožnia aj riedkym vlasom vyzerať hustejšie.

Zmena účesu

Vyvarujte sa účesom, ktoré vyžadujú rovnakú dĺžku vlasov. Vlasy rovnakej dĺžky nedobre maskujú presvitajúcu pokožku. Namiesto toho zvoľte zostrihávaný, mnoho vrstvový účes. Rôzna dĺžka vlasov spôsobí, že riedke vlasy budú vyzerať plnšie.

Farbenie vlasov

Snažte sa využívať svetlé tóny farieb. Čím sú riedke vlasy tmavšie, tým viac presvitá pokožka na hlave. Kombinácia svetlých a stredne svetlých odtieňov dodá vlasom hĺbku a dimenziu. Účes z riedkych vlasov bude vyzerať objemnejšie.

Fénovanie pre väčší objem

Snažte sa fénovať vlasy s hlavou otočenou nadol. Tento spôsob sušenia špeciálne riedkych vlasov spôsobí , že sa vlasy správajú inak ako po bežnom sušení – riedke vlasy sú viac ohybné a získajú väčší objem.

Kozmetické produkty pre riedke vlasy

Z bežných produktov je vhodné používať prípravky, ktoré opticky zväčšia objem riedkych vlasov. Vyberajte šampóny alebo kondicionéry, ktoré obsahujú napríklad silikón. Takéto prípravky pridajú vlasom na hrúbke. Voľte ľahšie prostriedky vo forme spreja alebo peny. Prostriedky typu pomáda zbytočne zaťažia riedke vlasy a urobia viac škody ako úžitku.

Ako liečiť riedke vlasy?

Ako bolo spomenuté v úvode - riedke vlasy môžu mať viacero príčin. Pokiaľ trpíte nejakou chorobou prípadne stresom, ktoré vypadávanie zapríčinili, je veľmi pravdepodobné, že sa riedke vlasy po čase zahustia po odstránení problémov.
Ak trpíte genetickým vypadávaním vlasov a vlasy Vám rednú a vypadávajú je potrebné tento stav zastaviť a v lepšom prípade naštartovať proces obnovy riedkych vlasov.

Oplatí sa dôverovať vedeckým poznatkom – na trhu sú prípravky s látkami, ktoré podľa výskumov zabraňujú postupovaniu vypadávania vlasov a zahusťujú riedke vlasy ako napríklad kofeín, biotín, ketokonazol alebo emu olej. Všetky tieto a mnohé ďalšie látky sú zahrnuté vo výrobkoch DS Laboratories - šampón proti vypadávaniu vlasov Revita a kondicionér Revita COR.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy