Domov / / / Rady pre rýchlejší rast vlasov

Rady pre rýchlejší rast vlasov

Posledná úprava 21.05.2017

Všetci sme si tým prešli. S hrdosťou zamierite do salónu, pripravení vyskúšať nový účes, len aby ste si neskôr uvedomili, že Vašim bobom alebo ofinou nie ste tak nadšení ako ste si mysleli. Či sa už zotavujete zo zlého strihu alebo len dúfate, že v svoj svadobný deň budete mať vlasy po pás, čakanie na to, kým Vám vlasy dorastú môže byť pomerne zdĺhavý proces.

Priemernému človeku vlasy narastú asi centimeter za mesiac. A hoci zatiaľ neexistuje žiaden zázračný liek pre rýchlejší rast vlasov, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste tento proces pomohli urýchliť. Nemôžeme s istotou povedať, ktorý z týchto trikov je zodpovedný za rýchly rast vlasov, ale ak hľadáte spôsob ako pridať svojim vlasom dĺžku, nemôže ublížiť ak ich vyskúšate všetky. Chcete vedieť ako rýchlo Vám narastú vlasy? Vyskúšajte kalkulačku pre výpočet času potrebného na dorastenie vlasov.

Čo robiť pre rýchlejší rast vlasov

Skúste prenatálne vitamíny

Väčšina prenatálnych vitamínov obsahuje biotín (spolu so železom a kyselinou listovou) , ktorý má podporiť zdravý rast vlasov. Biotín pomôže nielen rýchlejšiemu rastu Vašich vlasov, ale aj Vašim nechtom a pokožke. Samozrejme, že pred tým než začnete užívať nový typ vitamínového doplnku je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom.

Šampón na urýchlenie rastu vlasov

Ďalšou možnosťou je použitie šampónu s látkami, ktoré spôsobujú urýchlenie rastu vlasov. Často sa úspešne na tento účel používa šampón Revita, ktorý je síce určený pre vypadávajúce vlasy ale vďaka účinným látkam ako emu olej, roibos extrakt, L-cysteín a kofeín, pôsobí aj na urýchlenie rastu vlasov.

Pamätajte na zdravú stravu

Celé zrná spolu s potravinami bohatými na vápnik a aminokyselinu cysteín podporujú rast vlasov. Cysteín je obsiahnutý v potravinách vrátane hydiny, vajec, červenej papriky, cesnaku, cibule, ružičkovej kapusty, jogurtu, ovsených vločiek a brokolice. A ak preferujete neužívať vyššie spomenuté doplnky, biotín môžete získať z orechov (najmä mandlí a arašidov) , žĺtkov, sóje, a rýb. Prečítajte si aj článok o tom, aké sú ideálne potraviny pre silné a zdravé vlasy.

Pite veľa vody

Pitie vody je dobré pre celé telo. Vyplavuje toxíny a pomáha telu správne fungovať. A kedže vlasy sú v rámci priorít tela, pokiaľ ide o zásobovanie živinami, na posledných miestach, musí byť dostatočne hydratované, aby ostalo aj pre vlasy.

Doprajte si masáž hlavy

Podľa odborníkov domáca masáž pokožky zvyšuje prietok krvi, ktorý pomáha dostať živiny ku vašim folikulom oveľa rýchlejšie. Masážou podporujete aj tvorbu a vylučovanie olejov a mazu, ktoré posilňujú korienky a udržiavajú vlasy hydratované. Takže, keď si umývate vlasy, skúste si hlavu masírovať končekmi prstov, aby ste tak stimulovali rast vlasov.

Vyhýbajte sa stresu

Nemusíte si ani od nervozity vytrhávať vlasy, stres to urobí za vás. Berte preto veci z nadhľadom a vyhýbajte sa stresu, pretože aj ten môže za stav vašich vlasov.

Zvoľte ten správny vankúš

Lepšie povedané, návliečku na vankúš. Vymeňte bavlnu za hodváb. Ak chcete urobiť maximum pre rast vlasov, doprajte im aj tento luxus. Hodváb je hladší a jemnejší, vlasy sa vám nebudú zamotávať a teda sa budú menej lámať.

Neverte mýtu o strihaní vlasov

Často počujeme, že časté strihanie vlasov pomôže vlasom rásť rýchlejšie. Táto rada je úplne nepravdivá. Vzhľadom k tomu, že vlasy rastú z vlasovej pokožky, podstrihnutie končekov neovplyvní ich rast. Na druhej strane, rozštiepené končeky môžu viesť k poškodeniu, čo robí udržanie si dĺžky vlasov zložitejšie. Aby sa zabránilo štiepeniu a lámaniu vlasov, obmedzte tepelnú úpravu vlasov na minimum a používajte iba gumky, ktoré nepoškodzujú vlasy.

Čo určite nerobiť, ak chcete zdravé, rýchlo rastúce vlasy

Neumývajte si vlasy príliš často

Hoci mnoho žien vychádza z toho, že krásne vlasy sú umyté vlasy, ak sa o ne staráte nesprávne, môžete narobiť viac škody ako úžitku. Dennodenné šampónovanie vlasy vysušuje, prichádzate o prirodzený maz, ktorý je pri dlhých vlasoch pre končeky obzvlášť dôležitý. Preto, umývajte vlasy maximálne štyri až päťkrát do týždňa.

Nepoužívajte šampóny so silikónmi

Tieto typy šampónov vlasy vysušujú a vlasy sa potom rýchlejšie lámu. Fény a žehličky majú podobný účinok. Ak takéto šampóny používate, vlasy sa stávajú nestabilnými a vy môžete zabudnúť na rýchlejší rast vlasov.

Nebaľte vlasy do uteráka

Zabaliť si vlasy po umytí do uteráka a nechať ich preschnúť sa zdá byť úplne logické. Pokiaľ sú ale vlasy mokré, sú krehké a náchylné na lámanie. Lepšie je vlasy uterákom jemne poklepkávať a následne dosušiť na voľnom vzduchu.

Vlasy príliš nečešte

Úplne stačí maximálne desať minút denne. Netreba sa hnať do žiadneho extrému, teda ani príliš veľa, ani príliš málo česania. Česanie stimuluje vlasovú pokožku, uvoľňuje maz a oleje a šíri ich po vlasoch. Češte ich jemne, obzvlášť, ak sú ešte vlasy vlhké po kúpeli.

Vyhýbajte sa UV žiareniu

UV lúče navyše vyťahujú farbu z vlasov, sú pre vlasy veľmi deštruktívne. Ak sa extrémne často vystavujete slnečným lúčom, mali by ste si na slnku chrániť vlasy klobúkom, čiapkou či kapucňou.

Pozor na slanú a chlórovanú vodu

Vlasy najskôr zmäknú (nasiaknu vodou) a potom sa znovu vysušia, takto dochádza k neustálym zmenám, ktoré sú pre vlasy zlé. Hlavne v kombinácii so slnečným žiarením.

Gumičky a spony do vlasov vyberajte s rozumom

Upäté účesy rastu vlasov tiež neprospievajú. Ak máte vlasy zopnuté tuho a navyše vždy na rovnakom mieste, môžu sa vám vlasy poškodiť a postupne lámať.

Neustále farbenie, predlžovanie vlasov a trvalá vlasom škodia

Ďalšie vysvetľovanie je hádam už zbytočné. Je dobre známe, že všetky chemické látky vlasy ničia a poškodzujú. Preto opatrne s farbením aj úpravou vlasov za pomoci tepla.

Nakoniec už len posledná rada, buďte trpezlivá! Aj to najlepšie z najlepších riešení na rýchlejší rast vlasov si vyžaduje trpezlivosť a vytrvalosť. Pokiaľ budete robiť tie správne veci a ste odhodlaná dosiahnuť dlhé vlasy, výsledky sa dostavia. Nedajte sa po týždni odradiť, nebuďte skľúčená a hlavne sa z frustrácie nedajte ostrihať úplne nakrátko. Nezabúdajte, že rýchlosť rastu vlasov sa každému čakajúcemu zdá príliš pomalá...

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Rady pre rýchlejší rast vlasov Priemerné hodnotenie: 4.2 9 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

  • Biotin tabletky 10 000mcg

    • Biotín - vitamín H pre zdravú kožu, vlasy a nechty
    • Má mnoho ďalších zdravotných účinkov

    Liek na predpis? : Nie

Čítajte viac

Blízke témy