Budú mi ešte rásť vlasy ak mám rozštiepené končeky?

Posledná úprava 05.10.2021

Táto otázka trápi mnohé ženy. Chcú mať dlhé vlasy, ale kvôli rozštiepeným končekom sa im zrazu zdá, že im vlasy prestali rásť. Kde a aká je pravda? Prestanú kvôli rozštiepeným končekom vlasy rásť?

Stručná odpoveď znie – nie. Rozštiepené končeky nebránia vlasom v raste. Ak človek netrpí nejakou chorobou, kvôli ktorej by mu vypadávali vlasy, budú vlasy rásť podľa individuálneho rastového cyklu vlasov. Či už s rozštiepenými končekmi alebo bez nich.

Čo ale rozštiepené končeky urobia je to, že si kvôli nim dĺžku vlasov nedokážete zachovať. A ak chcete mať dlhšie vlasy, ide o zachovanie dĺžky vlasov, nie o to, ako dlho alebo ako rýchlo vlasy rastú.

Rozštiepené končeky môžu spôsobiť aj to, že sa vám vlasy odlomia a potom sa zdá, že vlasy nerastú, pretože sa lámu a štiepia rýchlejšie než môžu o niečo povyrásť.

Čo robiť, keď sa končeky rozštiepia?

Najlepším riešením je rozštiepené končeky odstrihnúť, aby ste začali s čistým štítom. A pokúste sa zamyslieť, akým spôsobom ste si vlasy poškodili. Takto do budúcna môžete vzniku rozštiepených končekov zabrániť alebo aspoň zmierniť ich výskyt. Končeky by ste mali podstrihávať aj preto, aby sa vám neštiepili ďalej po vlase.

Ďalším krokom je zdržať sa praktík a účesov, ktoré vlasy ničia. Napríklad, ak denne na tvorbu účesu používate teplo, začnite si vlasy upravovať spôsobmi, ktoré nepotrebujú používanie tepelných prístrojov. Ak si pri úprave účesu prechádzate po vlasoch neopatrne, snažte sa byť voči vlasom šetrnejšia, aby ste predišli mechanickému poškodeniu a lámaniu vlasov.

Vlasy a konce vlasov si môžete chrániť aj ochrannými účesmi, pravidelným hĺbkovým ošetrením vlasov, či vyhýbaním sa pomôckam, ktoré vlasy ničia – napríklad kefy na vlasy. Zmiernite tak výskyt rozštiepených končekov, pričom nezáleží na type vlasov. Zlepšite zdravie vlasov a konečne sa vám podarí zachovať dĺžku, po ktorej túžite.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy