Jablká a rast vlasov

Posledná úprava 30.08.2022

Po rokoch testovania stoviek rastlinných extraktov, skupina japonských výskumníkov našla v roku 2002 dve zlúčeniny, ktoré úspešne podporujú rast vlasov. [1] Jedným z nich bola odroda hrozna chardonnay, zatiaľ čo druhá bola z jabĺk. Jablkový extrakt účinkoval značne lepšie, než ktorákoľvek iná testovaná látka, čo podnietilo kozmetické spoločnosti začať výrobu roztokov na rast vlasov založených na jablkách.

Jedzte jablká

Podľa výskumného tímu, nezrelé jablká obsahujú Procyanidin B-2, prírodnú látku, ktorá má spracovávať bielkoviny takým spôsobom, že spôsobuje rast nových vlasov. Je tiež bohatá na antioxidanty, čo z nej robí látku obnovujúcu bunky. [1] Hoci nie je tak vysoko koncentrovaná v zrelých jablkách, ich konzumácia Vám ju tiež dodá v určitom množstve spolu so všetkými výhodami antioxidantov. Ak Vašim cieľom je rast nových vlasov a udržiavanie ich zdravia, môžete skúsiť zjesť aspoň jedno jablko denne.

Jablko na vlasy?

Samozrejme, nie je to len o jablkách. Kozmetické spoločnosti však vo svojich osvedčených produktoch kombinujú také výťažky a látky, ktoré sa spájajú s podporou rastu vlasov. Dlhoročná tradícia a spokojní užívatelia naznačujú, že je to cesta tým správnym smerom.

Šampóny proti vypadávaniu vlasov

Populárny šampón Revita od spoločnosti DS Laboratories s obsahom jablčných jadierok a ďalších prísad a rastlinných extraktov stimuluje rast vlasov. [2] [3]

Vlasové aktivátory

Väčšina výrobcov odporúča pre získanie maximálnych výsledkov používať vlasové aktivátory niekoľko mesiacov, takže zvoľte metódu, ktorá veľmi nenaruší váš životný štýl. Zo známych prípravkov na vlasy túto látku obsahuje okrem spomínaného šampónu aj Spectral DNC-N alebo Spectral RS s Aminexilom.

Bezpečnosť

Jablká sú bohaté na vlákninu a rôzne základné živiny. Extrakt z jablka je bezpečný pre ľudskú spotrebu, a to aj vo vysokých koncentráciách. Je prírodný a cenovo dostupný, čo je lákavá myšlienka pre veľa ľudí, ktorí hľadajú prírodné riešenie vypadávania vlasov.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy