Domov / / / Žihľava na rast vlasov

Žihľava na rast vlasov

Posledná úprava 05.04.2019

Z 30 rôznych typov žihľavy je žihľava dvojdomá tá najbežnejšia a často používaná v bylinnej liečbe dny, bolesti kĺbov, bolesti svalov, sennej nádchy a bodnutia hmyzom. Ľudia ju tiež používajú na podporu rastu vlasov.

Žihľava dvojdomá

Žihľava je trvalka s tmavo zelenými listami a malými fialovými kvetmi, ktorú možno nájsť po celom svete. Popŕhlenie spôsobujú jemné chĺpky na listoch. Tie pri dotyku uvoľňujú enzýmy, ktoré spôsobujú pálivú, svrbivú vyrážku na koži.

Funkcia

Vzťah medzi žihľavou a hormónom DHT - dihydrotestosterónom, je predmetom výskumu. DHT je metabolit, ktorý je spájaný s vypadávaním vlasov u mužov a žien. Žihľava môže byť schopná spomaliť formovanie DHT z testosterónu blokovaním dvoch kľúčových enzýmov. Aj keď neboli vykonané žiadne priame štúdie vplyvu žihľavy na rast vlasov, štúdie vplyvu žihľavy na zväčšenú prostatu ukázali schopnosť žihľavy ovplyvňovať vytváranie DHT.

Lokálna liečba žihľavou dvojdomou

Rad rôznych prípravkov na vlasy vrátane šampónov a kondicionérov obsahuje výťažky zo žihľavy. Extrakt zo žihľavy by tiež mal dodávať vlasom hustotu a lesk.

Žihľavové doplnky

Odporúčaná dávka kapsúl obsahujúcich žihľavu dvojdomú je 250 mg dvakrát denne. Ak pripravujete čaj, mali by ste variť 1 čajovú lyžičku koreňa vo vriacej vode 10 minút a čaj pred pitím precediť.

Náš tip: Vitamíny na vlasy Foligain obsahujú okrem mnohých ďalších vitamínov aj extrakt zo žihľavy v dostatočnom množstve. Jedna dávka obsahuje až 300mg extraktu zo žihľavy.

Upozornenie

K nežiadúcim účinkom používania žihľavového koreňa patria žalúdočné kŕče, kožné vyrážky, zadržiavanie vody a žihľavka. Nemali by ste používať žihľavové doplnky, ak ste tehotná alebo dojčiaca, alebo ak užívate nesteroidné protizápalové lieky, beta blokátory alebo lieky na zriedenie krvi. Poraďte sa so svojím lekárom pred použitím koreňa žihľavy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy