Prečo vaše vlasy nie sú skutočne dlhé? - tipy na podporu rastu vlasov

Posledná úprava 07.10.2016

Tu je 10 spôsobov, ako dosiahnuť, aby boli vaše vlasy naozaj dlhé a pekné. Zistite, čo pomôže na podporu rastu vlasov.

1) Vlasy si umývajte po častiach

Umývať si vlasy po jednotlivých častiach, obzvlášť tie veľmi kučeravé, je jednoducho nutnosť. Zabránite tak vzniku chuchvalcov a vlasy sa vám nebudú motať. Toto pravidlo platí dvojnásobne pri anjelsky kučeravých, ale čertovsky nepoddajných vlasoch. Ak by ste si ich umyli naraz, zostane vám z nich jedna veľká hrča a vlasy sa začnú lámať. A lámavé vlasy sú jedným z dôvodov, prečo nedosiahnete dostatočnú dĺžku vlasov. Aby ste ich nemuseli neustále odmotávať a netrápili sa pri rozčesávaní, umývajte ich prameň po prameni.

2) Vlasy rozčesávajte a rozmotávajte, pokým sú mokré alebo aspoň vlhké

Nikdy, opakujeme nikdy, nečešte kučeravé vlasy za sucha. Iba na seba privolávate štiepenie a lámanie jednotlivých vlasov. A to je to, čo na podporu rastu vlasov nemôžete potrebovať. Z vlasov vám samozrejme pri česaní a rozmotávaní nemusí tiecť voda, nemali by byť ale ani úplne suché. Potrebujete navyše nejakú hydratáciu na vlasy, aby sa hrebeň po vlasoch hladko kĺzal. Určite sa potešíte aj tomu, že už po zemi, v umývadle a na pleciach nebudete nachádzať chuchvalce vlasov.

3) Vlasy zastrihávajte, až keď to skutočne potrebujú

Prevláda všeobecný názor, že vlasy treba podstrihávať pravidelne, napríklad každé tri mesiace. Ak ale máte dlhé vlasy, strihajte ich podľa potreby. Ak sú končeky v poriadku aj po troch mesiacoch, nechajte ich tak! Nestrihajte vlasy iba preto, aby ste ich zastrihli. Vlasy si sledujte a vychádzajte z toho, čo vidíte. Svoje kučery poznáte lepšie ako ktokoľvek iný!

4) Vyrovnané množstvá proteínov a hydratácie

Je dôležité dodávať vlasom dostatočne vyrovnané množstvá proteínov a hydratácie. Priveľa jedného alebo druhého môže spôsobiť ich lámanie. Znie to zvláštne, ale je to tak. Ak sú vaše vlasy až príliš hydratované, stanú sa slabé, matné a bez života. Budú potrebovať proteíny na posilnenie a na získanie rovnováhy. Na druhú stranu, ak sa vaše vlasy lámu a štiepia, potrebujete hydratáciu. Ak sa vaše vlasy aj pri minimálnom tlaku alebo ťahu ľahko lámu, prehnali ste to s bielkovinami (proteínmi) a musíte vyrovnať misky váh na stranu hydratácie. Všetko je to o nájdení správnej rovnováhy. Skúste po týždni striedať hydratačný a proteínový kondicionér a mali by ste dosiahnuť vyrovnaný stav na podporu rastu vlasov.

5) Ste to, čo jete

Zdravé stravovanie a dostatočný pitný režim je veľmi dôležité, pokiaľ chcete mať zdravé vlasy a zvodné lokne, ktoré rastú. Vlasy vyrastajú zvnútra, takže sa musíte uistiť, že je vaša strava vyvážená a obsahuje správne vitamíny a živiny pre optimálny rast a zachovanie kvality vlasov.

6) Účesy nenáročné na manipuláciu s vlasmi

Ak si vlasy nechcete sama príliš lámať, potrebujete jednoduchý účes, ktorý si nevyžaduje veľa práce. Voľte účesy, pri ktorých zostanú vlasy tesne nad ramenami, aby sa vám neodierali o oblečenie a tým len podporovali lámanie.

7) Syndróm rúk vo vlasoch

Robíme to všetci. A nemôžeme si pomôcť. Naše ruky a naše vlasy majú medzi sebou akési nezlomné puto, ktoré je tak silné...vlasy alebo aspoň pramienky si musíme neustále natáčať na prsty, uhládzať ich, poťahovať, prečesávať prstami… Ale to musí prestať. Ak sú vaše ruky neustále vo vlasoch, tak si vlasy samé zamotávate, štiepite, uzlíte. Takýmto štýlom môžete na dlhé vlasy zabudnúť, pretože si kvôli tomu budete musieť vlasy neustále podstrihávať.

8) Zbavte sa horúceho vzduchu

Ak si chcete zachovať dlhé vlasy, musíte sa na nejaký čas vzdať fénov a žehličiek na vlasy. Práve kvôli sálavému teplu sa vám môžu vlasy lámať. Končeky si neustále „smažíte“ fénom a žehličkou… Ťažko dosiahnete dlhé vlasy, ak si ich kvôli poškodeniu z tepla musíte nechať neustále zastrihávať.

9) Čistá vlasová pokožka

Koreňom problému môže byť špinavá vlasová pokožka. Ak sú vlasové folikuly naplnené nánosmi nečistôt, nie je možné, aby mohli vlasy rásť. Pre dobrý rast vlasov je nevyhnutné poriadne očistiť vlasovú pokožku od zvyškov nánosov nečistôt či rôznych prípravkov na vlasy. Problémom môže byť aj nadmerná produkcia mazu. Ak to všetko dostanete zo skalpu preč, nebude im už nič brániť v raste.

10) Čisté vlasy

Niektorí ľudia si myslia, že šampónom treba umyť iba hlavu a potom ho stačí nechať stiecť po jednotlivých prameňoch. Nebojte sa vmyť ho aj do samotných vlasov, samozrejme jemne. Účinná je metóda modliacich sa rúk, takto prejdete šampónom po celej dĺžke vlasov a zároveň zabránite ich zamotaniu. Nezabúdajte na nánosy produktov na vlasy! Ak sú nimi jednotlivé pramene stále pokryté, nedostáva sa k nim žiadna výživa a nedokážete ich udržiavať dostatočne hydratované, aby ste predišli ich lámaniu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy