Sezónne vypadávanie vlasov u žien

Posledná úprava 05.12.2019

Vypadávanie vlasov ženy nikdy nevítajú. Pokiaľ je sezónne, existuje niekoľko dôvodov, prečo nastáva. Niektoré veci ako je napríklad životnosť vlasov a hormonálna nerovnováha je ťažké kontrolovať. Ďalším dôvodom, prečo vlasy v určitých obdobiach vypadávajú sú počasie, nedostatok vitamínu D a ochorenie nazvané pityrosporová folikulitída (malassezia).

Životnosť vlasov

Vlasy majú životnosť asi 6 rokov, a niektorí ľudia zaznamenajú ich vypadávanie počas letných alebo zimných mesiacov. Pravidelné vypadávanie vlasov je normálne, každý človek denne stráca asi do 50 vlasov.

Hormonálna nerovnováha

Ženy zaznamenajú počas tehotenstva alebo menopauzy zmenu hladiny hormónov (viď aj postpartum alopecia). Táto zmena spôsobí, že vlasy niekoľko mesiacov vypadávajú a potom sa môže stav vrátiť do normálu.

Náš tip: Pri vypadávaní vlasov u žien zapríčinenom hormonálnou nerovnováhou, odborníci odporúčajú užívanie prírodného lieku - extraktu zo saw palmetta v tobolkách. Saw palmetto vyrovnáva hladinu hormónov a pôsobí preventívne proti dedičnému vypadávaniu vlasov.

Počasie

Ženy, ktoré prežívajú výraznejšie vypadávanie vlasov v lete a zime môžu svoje vlasy chrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Teplo a studený vietor vysúša vlasy a spôsobuje, že vypadnú. Nosenie vlasov v drdole alebo iný účes, ktorý chráni končeky, môže ochrániť vlasy pred nepriaznivými vplyvmi počasia a zamedzí tak vypadávaniu vlasov u žien.

Nedostatok vitamínu D

Mnoho žien zažíva vypadávanie vlasov v zime, kedy telo neprodukuje toľko vitamínu D. Telo produkuje vitamín D, keď je vystavené slnku, pričom užívanie vitamínových doplnkov počas zimných mesiacov s týmto môže pomôcť.

Pityrosporová folikulitída

Pityrosporová folikulitída nastane, keď sa vo vlasových folikuloch vyvinú kvasinky, čo spôsobuje, že vlasy vypadnú. Toto ochorenie je horšie počas horúcich letných mesiacov, kedy sa pokožka potí častejšie. Môže ísť pritom o vypadávanie vlasov u žien aj vypadávanie vlasov u mužov.

Náš tip: Premnoženie plesní ako kvasinky, môže viesť k svrbeniu pokožky hlavy a vypadávaniu vlasov. Odporúčame používať šampón proti vypadávaniu vlasov Revita, pretože obsahuje látku ketokonazol, ktorá účinne bojuje proti plesňovým ochoreniam. Ďalšie účinné látky v šampóne napomáhajú zlepšovať zdravie pokožky a aktivovať rast nových vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Sezónne vypadávanie vlasov u žien Priemerné hodnotenie: 4.7 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy