Ako liečiť sezónne vypadávanie vlasov

Posledná úprava 28.05.2020

Sezónne Vypadávanie vlasov je neodôvodnené vypadávanie vlasov, ktoré nastáva na prelome každého ročného obdobia. Mohlo by to byť ktorékoľvek ročné obdobie, ale sezónne vypadávanie vlasov je zvyčajne najhoršie v zime. Príčin takéhoto vypadávania vlasov je pomerne veľa a je potrebné ich poznať, aby sme mu vedeli zabrániť. Takéto sezónne padanie vlasov môže trvať 4-6 týždňov, ale stačí to na zníženie sebavedomia a to, aby ste sa trápili nad tým, ako sa najlepšie starať o svoje vlasy.

Sezónne vypadávanie vlasov je veľmi častý problém a jeho hlavné príčiny môžu byť nasledovné:

1) Nedostačujúci pobyt na slnku

Sezónne vypadávanie vlasov u žien je väčšinou vidieť v zime. Počas zimy je vystavenie sa slnečnému žiareniu minimálne. Preto, údajne vzhľadom na nedostatok vitamínu D v tele, je zima hlavným dôvodom sezónneho vypadávania vlasov u mužov a žien. Nedostatok slnečného svetla môže často viesť k vypadávaniu vlasov v chumáčoch.

2) Nadmerné potenie

Sezónne vypadávanie vlasov u mužov je väčšinou vidieť v lete. Vzhľadom k nevyhnuteľnému pôsobeniu slnečného žiarenia sa aj vlasová pokožka nadmerne potí. To spôsobuje škvrny na pokožke hlavy podobné akné, spôsobené premnožením baktérií, čo vedie k svrbeniu, podráždeniu a niekedy aj vypadávaniu vlasov.

Náš tip: Používaním vhodného šampónu odstránite túto príčinu vypadávania vlasov. Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita obsahuje aj látku ketokonazol, ktorá lieči pokožku od premnožených mikroorganizmov a plesňových infekcií.

3) Poveternostné podmienky

Sezónne vypadávanie vlasov môže byť aj dôsledkom nepriaznivých poveternostných podmienok. Letá a zimy môžu vlasy veľmi vysušiť. Rozštiepené končeky, slabé korienky, lupiny, pravidelné nosenie účesov, ktoré sťahujú vlasy – to sú len niektoré z dôvodov vypadávania vlasov. Najlepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je chrániť vlasy pred veľmi nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

4) Dažďová voda

Dajte si pozor nech Vám vlasy nezmoknú keď prší. Dažďová voda je zmiešaná s rôznymi druhmi nečistôt, ktoré môžu poškodiť vlasy.

Ako si ochránite vlasy

Aby ste si chránili vlasy pred poškodením a vypadávaním, môžete podniknúť nasledovné preventívne kroky:

  • Masírujte vlasovú pokožku – nie je potrebné používať žiaden olej. Po masáži odporúčame kvalitný šampón proti vypadávaniu vlasov.
  • Ak chcete mať krásne vlasy, mali by ste sa vyhnúť žehleniu vlasov, trvalej, farbeniu alebo prehnanému stylingu vlasov.
  • Používajte minimálne množstvo vlasových prípravkov ako tužidlá a pod., pretože z dlhodobého hľadiska môžu byť pre vlasy veľmi škodlivé.
  • Na ochranu vlasov používajte ochranné oblečenie ako sú šatky a klobúky. Ak sa snažíte rozčesať si zamotané vlasy, veľa ich stratíte. Ak si necháte čerstvo umyté vlasy vyschnúť nezakryté, vytvoria sa uzlíky, takže ak odchádzate z domu hneď po tom, čo ste si umyli vlasy, zoberte si šatku.
  • Vlasy si pred slnkom alebo dažďom môžete ochrániť aj dáždnikom.
  • Predtým, než pôjdete do postele alebo odídete z domu si zapleťte vrkoč.
  • Vyhnite sa pravidelnému používaniu tepelných spotrebičov, ako sú fény alebo žehličky na vlasy. Používajte ich len občas.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy