Domov / / / Najlepšie minerály pre rast vl...

Najlepšie minerály pre rast vlasov

Posledná úprava 14.09.2017

Telo potrebuje minerály z rôznych dôvodov, vrátane podpory imunitného systému, pomoci pri vývoji buniek alebo budovania a udržiavania zdravých kostí a silných vlasov. Priemerný človek stráca asi 50 až 100 vlasov denne, ale pri nedostatku minerálov ako sú zinok a železo, môžete strácať omnoho viac.

Síra

Síra je dôležitý minerál pre ľudské zdravie. Môže tiež pomôcť dorastaniu vlasov. Síru potrebujete pre rast vlasov, pretože vlasy sú na tento minerál prirodzene bohaté. Je často nazývaný "minerál krásy" a môže stimulovať krvný obeh a poskytovať živiny pre nielen vlasy, ale aj nechty a kožu. Podľa výskumov, síra tiež pomôže lepšie tráviť vitamíny skupiny B, vrátane B1, B5 a B7, ktoré sú dôležité pre zdravé vlasy. Suché alebo slabé vlasy alebo strata vlasov môže byť následok nedostatku síry. Uistite sa, že jete dostatok potravín ako sú orechy a zelenina, ako aj mäso a ryby, aby ste mali dostatok síry v strave.

Zinok

Pre zdravé vlasy je dôležité prijímať správne množstvo zinku, pretože jeho nedostatok môže viesť k vypadávaniu vlasov a jeho nadbytok môže zabrániť absorbcii iných minerálov. Denná odporúčaná hodnota je 15 mg zinku pre deti od 4 rokov a dospelých. Zinok pomáha pri raste vlasov, kde pomáha vylučovať maz vo vlasatej časti hlavy, čo znižuje výskyt lupín alebo suchej pokožky, ktoré by mohli inak spôsobiť vypadávanie vlasov. Zinok je potrebný pre rast vlasov, pretože je to dôležitá živina, ktorá umožňuje preniesť signál z jednej bunky do druhej, vrátane signálu, ktorý prikazuje vlasovým folikulom začať a pokračovať v raste. Fazuľa, hovädzie mäso a orechy, ako mandle a kešu obsahujú zinok.

Jód

Jód je ďalší dôležitý minerál pre zdravie vlasov. Vďaka podpore zdravej štítnej žľazy, podporuje zdravé vlasy. Jednou z hlavných úloh štítnej žľazy je kontrolovať, ako bunky tela trávia živiny. Toto súvisí s vlasmi, pretože ak telo nemá dostatok jódu, štítna žľaza nebude správne fungovať. Tým sa zabrzdí metabolizmus v bunkách, čo spomalí ich rast – týka sa to aj vlasových folikulov. Odporúčané množstvo je 150 mikrogramov jódu denne. Tento minerál môžete nájsť v potravinách, ako sú morské plody a vajcia.

Železo

Chudokrvnosť z nedostatku železa je jeden z primárnych dôvodov plešatosti. Železo vytvára hemoglobín, bielkovinu v červených krvinkách, ktorá prenáša kyslík do buniek po celom tele. Znížené množstvo železa znamená znížené množstvo hemoglobínu a červených krviniek, čo zasa znižuje množstvo kyslíku pre telo a bunky. To negatívne ovplyvňuje riadne fungovanie tkanív a buniek, vrátane vašich epiteliálnych tkanív. Mäso a listová zelenina, ako je špenát a kel obsahujú železo. FDA odporúča príjem 18 mg denne.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Najlepšie minerály pre rast vlasov Priemerné hodnotenie: 5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy