9 riešení proti vypadávaniu vlasov spôsobenému štítnou žľazou

Posledná úprava 02.03.2023

Hypotyreóza je ochorenie, pri ktorom štítna žľaza neprodukuje dostatočné množstvo hormónov štítnej žľazy a v dôsledku toho dochádza k mnohým komplikáciám. Hormóny štítnej žľazy sú významne zodpovedné za udržanie pevného zdravia vlasov a nízke množstvo týchto hormónov môže viesť k určitým problémom s vlasmi, a to najmä k ich rednutiu. Rednutie vlasov možno pripisovať mnohým ochoreniam, ale hypotyreózu môžeme považovať za jedno z najčastejších ochorení, ktoré vedie k viacerým problémom s vlasmi. Proti vypadávaniu vlasov kvôli štítnej žľaze našťastie existuje viacero riešení, ktoré stojí za to skúsiť. Tieto prípravky sa používajú s cieľom zvýšiť produkciu hormónov štítnej žľazy, a práve to je jedným z najlepších riešení, ako poraziť vaše zdravotné problémy.

Zelený čaj proti vypadávaniu vlasov

Zelený čaj môžeme považovať za jeden z najzdravších prípravkov na porazenie problémov spôsobených hypotyreózou a s tým súvisiacich ťažkostí s vypadávaním vlasov. Zelený čaj je bohatý na aminokyseliny, ktoré vám pomôžu zlepšiť fungovanie štítnej žľazy a medzi tieto aminokyseliny patrí aj tyrozín. Zelený čaj je preto odporúčaní pre všetkých, ktorí trpia ochorením štítnej žľazy, pretože práve vďaka zelenému čaju môžete spozorovať prekvapivé pozitívne účinky a podporiť normálny rast vlasov.

Kokosový olej proti vypadávaniu vlasov

Ak trpíte niektorým z mnohých problémov s vlasmi, za ktorý môžu nízke hladiny hormónov štítnej žľazy, je dobré vyskúšať kokosový olej. Ten je totiž známy tým, že si dokáže s týmto problémom celkom slušne poradiť. Nesmiete zabudnúť na to, že práve polynenasýtené mastné kyseliny sú v skutočnosti dôvodom, ktorý sa skrýva za hypotyreózou. Práve tieto kyseliny sú známe tým, že zabraňujú vylučovaniu hormónov štítnej žľazy, a tým spôsobujú mnoho problémov s vlasmi. Na druhej strane kokosový olej obsahuje vysoké množstvo mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktorých je dostatok na to, aby vám pomohli vysporiadať sa s nízkym množstvom hormónov štítnej žľazy a dokonca navrátiť normálnu funkciu štítnej žľazy. Odporúča sa preto každý deň skonzumovať 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja. Kokosový olej môžete aplikovať aj na vlasy pre ich zdravý rast.

Pupalkový olej proti vypadávaniu vlasov

Pupalkový olej je ďalším éterickým olejom, ktorý dokáže byť významne prospešný v starostlivosti o vlasy, najmä v prípade ak trpíte problémami s vlasmi, ako napríklad pri hypotyreóze. Pupalkový olej totiž obsahuje vysoké množstvo kyseliny gama-linolenovej, ktorá je vlastne omega 6 mastnou kyselinou. Táto linolenová kyselina je významne zodpovedná za zdravý rast vlasov. Medzi jej prospešné účinky patrí aj schopnosť zastaviť konverziu testosterónu na DHT, a práve tento proces je zodpovedný za vyliečenie mnohých zdravotných problémov. Práve preto sa pupalkový olej odporúča všetkým, ktorí trpia problémami s vypadávaním vlasov, ktoré sú spôsobené štítnou žľazou. Pupalkový olej by ste mali aplikovať každý večer na vlasy a vlasovú pokožku. Tento olej je možno tiež konzumovať vo forme kapsúl, ak neuprednostňujete priamu aplikáciu.

Konzumácia jedál bohatých na vitamín C

Vitamín C je významnou živinou v ľudskom tele, ktorá je zodpovedná za budovanie silného imunitného systému a preto je veľmi dôležité zahrnúť do vášho jedálnička jedlá bohaté na tento vitamín a konzumovať ich pravidelne. So silným imunitným systémom si totiž viete ľahšie poradiť s problémami so štítnou žľazou a efektívne podporiť opätovný rast vlasov. Medzi potraviny bohaté na vitamín C patrí samozrejme citrusové ovocie, najmä citrón, pomaranč, ale tiež med a podobne. Odporúča sa tiež (pre ešte lepší účinok) na prázdny žalúdok každý deň vypiť pohár vody s citrónom.

Konzumácia jedál bohatých na vitamín E

Vitamín E je ďalším vitamínom, ktorý je významne dôležitý pre naše telo a je taktiež známy pre jeho schopnosť podporiť rast vlasov. Vitamín E je totiž antioxidant, ktorý dokáže bojovať proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za vypadávanie vlasov. Dokáže ich odstrániť z tela. Práve preto pomáha vitamín E s liečbou vypadávania vlasov a dôležité je tiež poznamenať, že nepomáha iba proti vypadávaniu vlasov ale tiež pri opätovnom raste vlasov.

Joga

O joge bolo dokázané, že pomáha s mnohými zdravotnými problémami a to dokonca aj s tými závažnejšími. V prípade hypotyreózy a nedostatku hormónov štítnej žľazy, ktorá vedie k vypadávaniu vlasov je joga taktiež riešením. Existuje mnoho jogových póz, ktoré dokážu byť efektívne pri liečbe hypotyreózy, ktoré je potrebné si zapamätať a opakovať na pravidelnej báze pre dosiahnutie pozitívneho účinku proti vypadávaniu vlasov.

Konzumácia jedál bohatých na omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny sú tuky, ktoré sú významne dôležité pre vaše telo a sú známe tým, že pomáhajú bojovať proti rôznym problémom vrátane hypotyreózy, a to účinne a úplne. Omega 3 mastné kyseliny sú navyše účinné v starostlivosti o vlasy. Práve preto je zahrnutie omega 3 mastných kyselín do vášho jedálnička vysoko odporúčané. Omega 3 mastné kyseliny sa nachádzajú napríklad v rybách či vlašských orechoch.

Cvičenie

Okrem jogy sa aj bežné cvičenie považuje za jeden z účinných prírodných spôsobov, ako sa vysporiadať s problémom v podobe hypotyreózy, a súčasne zmierniť vypadávanie vlasov, ku ktorému dochádza v dôsledku nízkeho množstva hormónov štítnej žľazy.

Morské riasy

Jód je živinou, ktorá je významne zodpovedná za vylučovanie hormónu štítnej žľazy a morské riasy obsahujú jeho vysoké množstvo. Práve preto sú morské riasy efektívne nápomocné v boji proti vypadávaniu vlasov.

Jód na vlasy a prínosy jódu pre rast vlasov

  • Jód dokáže obnoviť vlasy. Ale ako? Jód ničí huby a pliesne, ktoré likvidujú vlasové folikuly. Jód má aj mocné antiparazitické, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu pomáha udržiavať zdravie vlasovej pokožky.
  • Jód stimuluje aj štítnu žľazu, čo pomáha podporovať rast vlasov a udržiavať ich silu a pevnosť.
  • Kvôli svojim antibakteriálnym a antiparazitickým vlastnostiam pomáha bojovať proti infekciám na vlasovej pokožke. Čistí folikuly a korienky. Tak môžu vlasy rásť rýchlejšie.
  • Jód slúži ako prevencia pred suchými vlasmi, vypadávaním vlasov a šedivením vlasov.
  • Jód robí vlasy pevné a posilňuje ich od korienkov.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy