Domov / / / Podpora rastu vlasov – ako pri...

Podpora rastu vlasov – ako prirodzene stimulovať vlasové folikuly a rast nových vlasov

Posledná úprava 16.12.2016

Vlasy údajne rastú v priemere o centimeter za necelý mesiac. Väčšine ľudí rastú vlasy rýchlosťou 15 cm za rok, samozrejme to môže byť veľmi individuálne. Záleží na viacerých faktoroch – napríklad choroby, výživa a stres. Každý vlas prechádza rastovým cyklom, ktorý zahŕňa fázu rastu, fázu oddychu a fázu vypadávania.

Ak vás trápi padanie vlasov alebo jednoducho chcete, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie, pomôže vám podpora rastu vlasov s využitím jednoduchých techník. Každopádne by ste mali prekonzultovať svoj stav s lekárom, ak je vaše padanie vlasov nadmerné alebo nezvyčajné.

Krok 1

Masírujte si vlasovú pokožku zmesou mandľového oleja, a rozmarínového a mätového éterického oleja, je to dobrá podpora rastu vlasov. Kvapnite tri alebo štyri kvapky mätového a rozmarínového éterického oleja do polievkovej lyžice mandľového oleja a vmasírujte si ich do vlasovej pokožky dvakrát denne. Tieto éterické oleje by mali stimulovať rast nových vlasov, pokiaľ ich použijete na masáž hlavy.

Krok 2

Votrite si do vlasovej pokožky čerstvú šťavu zo žihľavy. Hoci neexistujú vedecké dôkazy, že táto technika podporuje rast vlasov, bylinkári a lekári praktizujúci tradičnú medicínu odporúčajú práve túto zmes, pretože údajne pôsobí ako podpora rastu vlasov.

Krok 3

Očistite si vlasy a vlasovú pokožku raz týždenne šampónom na hĺbkové čistenie a ošetrenie vlasov. Hĺbkovo čistiace šampóny pomáhajú odstraňovať nečistoty, nadbytočný maz a nánosy z vlasovej pokožky a z vlasových folikulov. Pozor, nenahrádzajte svoj bežný šampón hĺbkovo čistiacim šampónom. Hĺbkovo čistiace šampóny sú vo všeobecnosti príliš silné na každodenné použitie.

Krok 4

Každé ráno si do vlasovej pokožky votrite zmes kajenského korenia a vodky. Zmiešajte 80 gramov kajenského korenia s 1/5 vodky a riadne premiešajte. Votrite si malé množstvo zmesi každé ráno do pokožky na hlave. Pomôžete tým stimulovať vlasové folikuly a podporíte prísun krvi k vlasovej pokožke.

Krok 5

Užívajte B komplex. Vitamíny B komplexu, hlavne B vitamín Biotín, sú potrebné na stimulovanie rastu nových vlasov a na prevenciu vypadávania vlasov.

Krok 6

Každé ráno a večer si češte vlasy kefou z prírodných diviačích štetín. Kefovanie vlasov môže stimulovať vaše vlasové folikuly, čo je dobrá podpora rastu vlasov, pretože sa zvýši prísun krvi k vlasovej pokožke.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy