Domov / / / / Kokosový olej na vlasy – 7 dom...

Kokosový olej na vlasy – 7 domácich receptov pre zdravé vlasy

Posledná úprava 25.10.2019

Nádherné zvodné vlasy nie sú samozrejmosťou. Dlhé vlasy si vyžadujú starostlivosť a správne udržiavanie. Existuje množstvo olejov na vlasy, ktoré podporujú rast vlasov. Ak sa opýtate, ktorý z nich je najlepší, väčšina odborníkov zvolí kokosový olej na vlasy. Kokosový olej je oveľa výživnejší než ostatné oleje. Kokosový olej je dobrý na rýchlejší rast vlasov. Ak chcete ešte zvýšiť jeho prínosy, existuje niekoľko spôsobov. V kuchyni alebo špajzi máte určite množstvo prísad, ktoré dokážu vylepšiť kvality kokosového oleja. Všetko sú to prísady, ktoré vás neodmenia iba dlhými vlasmi, ale vlasmi, ktoré sú príjemné na dotyk, žiaria a sú zdravé.

Pozrime sa spolu na domáce recepty, kde je v hlavnej úlohe kokosový olej na vlasy.

1) Lístky kari v kokosovom oleji – kúra proti predčasnému šediveniu vlasov

Vezmite kokosový olej, množstvo podľa uváženia. Môžete si urobiť zmes iba na jedno použitie, možete si pripraviť aj viac zmesi. Olej dajte do panvice a zohrejte ho. Keď bude horúci, pridajte lístky kari a minútu všetko povarte na miernom ohni. Potom vypnite a nechajte vychladnúť. Aplikujte si kokosový olej na vlasovú pokožku denne, vždy ho vmasírujte a po pol hodine zmyte.

2) Kokosový olej a hĺbková starostlivosť o vlasy – kúra na rozštiepené končeky

Kokosový olej možno používať každý deň, ako bežný olej na vlasy. Všetko, čo treba urobiť, je zmiešať teplý kokosový olej s ricínovým olejom. Túto zmes aplikujte ku korienkom vlasov a riadne ju vmasírujte, aby sa všetko dobré z oleja dostalo do korienkov a tým pomohlo vlasom v raste.

3) Limetka a kokosový olej na vlasy – prostriedok na lupiny

Lupiny sú jednou z vecí, ktoré bránia rastu vlasov (kvôli lupinám môžu vlasy vypadávať). Preto je veľmi dôležité zbaviť sa lupín čo najskôr, ešte v počiatočnej fáze ich vzniku. Ak zmiešate kokosový olej so šťavou z limetky a dáte na vlasovú pokožku, získate vynikajúci prostriedok na likvidáciu lupín.

4) Egreše a kokosový olej – zmes na vypadávanie vlasov

Indický egreš (alebo amla) je známy tým, že je veľmi prospešný pri prevencii vypadávania vlasov. Tiež dokáže oddialiť šedivenie vlasov. Vezmite 50 gramov sušených egrešov a pridajte do 500 ml kokosového oleja, všetko spolu povarte. Zmes nechajte vychladnúť a použite ako bežný olej na vlasy.

Druhou možnosťou je vziať 50 gramov sušených egrešov a 500 ml kokosového oleja. Oboje vložte do sklenej fľaše alebo džbánu, tesne uzavrite a dajte na 15 dní na slnko. Olej sa sfarbí dočierna. Olej zlejte a pravidelne ho používajte. Vlasy získajú farbu a súčasne zastavíte aj padanie vlasov (aj ženšen zastaví padanie vlasov).

5) Bylinný kokosový olej na vlasy

Do hrnca s dvojitým dnom dajte 500 ml kokosového oleja, pridajte sušené listy ibišteka, čerstvé alebo sušené listy mäty alebo byliniek ako levanduľa či rozmarín. Olej nechajte na plameni roztopiť, olej nemá vrieť, iba sa zohriať. Po zohriatí nechajte olej jeden až dva dni odstáť, potom je zmes pripravená na použitie.

6) Senovka grécka a kosový olej – na rast vlasov

Vezmite 500 ml kokosového oleja a pol šálky semien zo senovky gréckej. Dajte na slnko, nechajte niekoľko dní (napríklad týždeň) stáť. Tento olej by sa mal na vlasy aplikovať pravidelne, zabráni vypadávaniu vlasov. Vlasy budú zároveň žiarivé a lesklé.

7) Kokosový olej na vlasy s éterickými olejmi

Rozmarín je plný antioxidantov, ktoré podporujú rast dlhých vlasov, odstraňujú lupiny a posilňujú vlasy. Všetko čo musíte urobiť, je zmiešať 2 kvapky rozmarínového éterického oleja so základovým olejom, ideálne kokosový olej. Aplikujte na vlasy a vlasovú pokožku, vmasírujte a nechajte pôsobiť pol hodinu, potom vlasy umyte.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy