Domov / / / / Antioxidanty pre rast vlasov

Antioxidanty pre rast vlasov

Posledná úprava 12.03.2018

Antioxidanty sa nachádzajú v rôznych potravinách a pomáhajú odvrátiť poškodenie, ktoré môžu na bunkách tela spôsobiť voľné radikály, vrátane tých, ktoré sa nachádzajú vo vlasoch. Zdravé bunky sú nevyhnutné pre rast vlasov a konzumácia stravy bohatej na antioxidačné vitamíny môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov, ktoré je často aj výsledkom škodlivého prostredia a nedostatku živín.

Čo sú to antioxidanty?

Keď telo spracováva jedlo alebo je vystavené agresívnym vplyvom z prostredia, ako tabakový dym, vytvárajú sa voľné radikály. Nielen, že poškodujú bunky, ale môžu tiež prispieť k rozvoju rakoviny a ďalších chorôb. Antioxidanty sú látky, ktoré môžu pomôcť odstrániť voľné radikály, a tak zabrániť prípadným škodám. Pokiaľ ide o zdravie vlasov, antioxidanty chránia folikuly pred poškodením, a zachovávajú celistvosť bunkových membrán, čo prispieva k správnemu rastu vlasov.

Vitamín C

Vitamín C má niekoľko funkcií týkajúcich sa rastu vlasov, vrátane udržiavania spojivového tkaniva folikulov, ktoré je známe ako kolagén. Ako antioxidant, chráni bunky vo folikuloch, ako aj v cievach pokožky hlavy, čím podporuje zdravý rast vlasov. Pre podporu zdravia kože a vlasov potrebujú dospelí 70 mg denne. Tento vitamín môžete užívať ako doplnok výživy alebo ho získať z potravín, ako sú červené a zelené papriky alebo citrusové plody.

Vitamín E

Voľné radikály môžu ohroziť celistvosť bunkových membrán vo vlasových folikuloch, čím sa stanú nestabilné a potenciálne spomalia rast vlasov. Vitamín E posilňuje bunkové membrány a zabraňuje útokom voľných radikálov na folikuly. Liečebná dávka pre zdravie a rast vlasov sa pohybuje okolo 35 IU denne, hoci odporúčaná denná dávka pre tento antioxidant je len 22,5 IU. Hoci doplnky výživy obsahujúce vitamín E sú k dispozícii, najlepší spôsob, ako ho získať je z potravín, ako sú vajcia, slnečnicové semienka, za studena lisovaný rastlinné oleje, špargľa a sladké zemiaky.

Vitamín A

Vitamín A je ďalší antioxidant, ktorý zabraňuje voľným radikálom poškodzovať folikuly. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k suchým vlasom, ale jeho nadbytok môže viesť k vypadávaniu vlasov. Odporúčaná denná dávka pre zdravie vlasov sa pohybuje okolo 5000 IU denne. Prípustná horná hranica tohto antioxidantu je 10000 IU denne. Ak chcete konzumovať viac ako toto množstvo, mali by ste konzultovať Vášho lekára. Vajcia, oleje z rybacej pečene, mliečne výrobky a tmavožlté alebo oranžové výrobky sú dobrými zdrojmi vitamínu A.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Antioxidanty pre rast vlasov Priemerné hodnotenie: 5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy