Domov / / / / Vypadávanie vlasov - príručka...

Vypadávanie vlasov - príručka pre začiatočníka

Posledná úprava 21.10.2019

Ak ste nedávno zaznamenali zvýšené vypadávanie vlasov alebo ste sa rozhodli po dlhšom čase konečne s vypadávajúcimi vlasmi niečo urobiť, ste na správnom mieste. Tento článok je odrazový mostík pre Vaše ďalšie pátranie po príčinách vypadávania vlasov a bránou k možnostiam, ktoré sú v dnešnej dobe dostupné pre ľudí trpiacich vypadávaním vlasov. Pomôžeme Vám porozumieť, prečo vlasy vypadávajú a aké sú možnosti s tým niečo urobiť. Dozviete sa informácie o spôsoboch, dostupných produktoch a liekoch, ktoré sú určené na boj proti vypadávaniu vlasov.

Zistite príčinu vypadávania vlasov

Vypadávanie vlasov je veľmi komplexný problém a nie je vždy jednoduché nájsť presnú príčinu. Najčastejšie vypadávajú vlasy vďaka genetickým predpokladom - jedná sa o tzv. androgénne alebo vzorové vypadávanie vlasov.

 1. Preto si na úvod hľadania možných príčin položte otázku, či sa vo Vašej rodine vyskytli alebo vyskytujú prípady vypadávania vlasov u mužov alebo aj žien. Ak áno, a jedná sa dokonca o prípady dedičného vypadávania vlasov, je tu veľká pravdepodobnosť, že ste vypadávanie vlasov "zdedili" po niekom z rodiny.
 2. Pozorne si čítajte články zo sekcie o príčinách vypadávania vlasov - môže Vás správne nasmerovať. Pri hľadaní príčiny je tiež vhodné dozvedieť sa viac zo sekcie o rôznych typoch vypadávania vlasov.
 3. Neváhajte navštíviť Vášho lekára, vysvetlite mu Váš problém a nechajte si urobiť napríklad vyšetrenia krvi alebo štítnej žľazy. Kožný lekár Vám pomôže identifikovať prípadné kožné ochorenie, ktoré by mohlo spôsobovať vypadávanie vlasov. Ak vyšetrenia nezistia žiaden závažný problém je pravdepodobné, že trpíte dedičným vypadávaním vlasov.

Prečo mi vypadávajú vlasy a ako to zastaviť?

Nechcem mať hlavu bez vlasov - Aké mám možnosti ?

 • Liečba vypadávania vlasov. Na trhu existujú produkty proti vypadávaniu vlasov, ktoré sú pre väčšinu mužov aj žien naozaj účinné. Príčiny dedičného vypadávania vlasov sú známe a preto je potrebné sa sústrediť na ich odstránenie. Najdôležitejšie je vybrať si účinnú a vhodnú liečbu. V sekcii liečba vypadávania vlasov sa dozviete mnoho dôležitých informácií. Konkrétne rady ako postupovať a akú liečbu zvoliť si môžete prečítať v článku úspešná liečba vypadávania vlasov.
  Výhody: spomalenie, zastavenie vypadávania vlasov alebo dokonca obnova vlastných vlasov bez chirurgického zásahu.
  Nevýhody: dlhodobý proces, možné vedľajšie účinky, vysoká cena niektorých liekov.
 • Nerobiť nič. Neprinesie Vám to hlavu plnú vlasov ale je to predsa len možnosť. Môžete sa pokúsiť zmieriť s tým, že Vám vlasy budú vypadávať, a na hlave bude postupne rásť lysina. Rovnako sa môžete dať sa ostrihať nakrátko a opticky tým zmierniť následky vypadávania. Je to najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako sa vyrovnať so stratou vlasov. Žiaľ, ľahko sa to povie ale už ťažšie urobí. Strata vlasov znamená pre mnohých ľudí aj stratu psychickej pohody alebo sebavedomia a preto sa často s týmto stavom nie je jednoduché zmieriť.
  Výhody: Lacné
  Nevýhody: Pre väčšinu ľudí naštrbené sebavedomie, psychická nepohoda
 • Zahusťovače, parochne a príčesky. Kvalitné zahusťovače sú veľmi obľúbené u ľudí s riedkymi vlasmi, pretože po jednoduchej aplikácii (nasypaní na vlasy a zasprejovaní tužidlom), pôsobia vlasy väčšinou veľmi prirodzene. Čo sa parochne týka, táto je pripevnená k vlasom alebo prilepená k pokožke hlavy, aby pevne držala na mieste. V dnešnej dobe sú techniky na výrobu parochní a príčeskov na pokročilej úrovni a vyrábajú sa aj z ľudských vlasov a preto pôsobia maximálne prirodzene.
  Výhody: Zahusťovač - rýchla aplikácia, prirodzený efekt, bez vedľajších účinkov, výhodná cena. Parochňa - kvalitná parochňa vyzerá po dostatočnej úprave prirodzene, žiadne vedľajšie účinky ako pri užívaní liekov.
  Nevýhody: Zahusťovač: nie je 100% odolný voči vode, strach z odhalenia. Parochňa:dlhý čas na úpravu, neustály stres z odhalenia, vysoká cena údržby ročne
 • Transplantácia vlasov. Vaše vlasy Vám budú chirurgicky nasadené z darcovskej časti hlavy (väčšinou zadná časť) na vypadané miesta.
  Výhody: Ak nie je transplantácia nutná na veľkej ploche a vykonaná dobre, účes vyzerá prirodzene.
  Nevýhody: Ak vypadávanie vlasov pokračuje, nasadené vlasy nezakryjú lysiny. Procedúry sú finančne náročné. Podstúpenie rizika nepodarenej operácie, ktorá môže Váš vzhľad ešte zhoršiť.
 • Tetovanie vlasov - je relatívne nová metóda prekrytia vypadaných miest vytetovaním malých bodiek, ktoré by mali predstavovať ostrihané vlasy. Metóda je vhodná iba pre ultra krátke vlasy alebo na optické zahustenie vlasov.
  Výhody: Pri vlasoch ostrihaných na 1mm pôsobí tetovanie aj zblízka na nerozoznanie.
  Nevýhody: Pri dlhších vlasoch tetovanie pôsobí neprirodzene. Tetovanie po čase bledne a je potrebné ho dopĺňať.

Nech už si zvolíte akúkoľvek z týchto možností, urobte tak po dôkladnom uvážení všetkých výhod aj nevýhod.

Zdroje

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vypadávanie vlasov - príručka pre začiatočníka Priemerné hodnotenie: 4.5 4 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy