Domov / / / Rady ako zlepšiť rast vlasov

Rady ako zlepšiť rast vlasov

Posledná úprava 06.10.2016

Vlasy takmer každého človeka sú geneticky naprogramované narásť asi 15cm za rok. To je priemerne zhruba centimeter za mesiac. Aj keď nie je možné dosiahnuť aby vlasy rástli rýchlejšie ako to umožňuje genetika, existujú určité zmeny, ktoré je možné urobiť v životnom štýle a stravovaní aby ste zvýšili svoju aktuálnu rýchlosť rastu vlasov. Nasledujúce kroky môžu pomôcť k zdravším vlasom a zdravšiemu životnému štýlu.

  1. Zaraďte do svojej stravy nízkotučné proteíny medzi ktoré patria odtučnené mlieko, vaječné bielky, grilované kurča a ryby. Vzhľadom k tomu, že vlasy sú vyrobené z bielkoviny, môže strava s vysokým obsahom bielkovín zvýšiť rýchlosť, ktorú vlasy rastú. Naopak, strava neobsahujúca dostatok bielkovín môže viesť k úbytku rastu vlasov.
  2. Pridajte do svojho jedálnička multivitamínové doplnky ak ich ešte neužívate. Nedostatok vitamínov a minerálov môže preriediť vlasy a spomaliť ich rast. Vitamíny skupiny B sú obzvlášť dôležité. Podľa odborníkov  biotín a vitamín B7 zlepší rast vlasov a jeho nedostatok môže spôsobiť vypadávanie vlasov.
  3. Pite aspoň 8 pohárov vody denne. Obličky sú schopné spracovať až 60 pohárov vody denne. (Neodporúča sa však piť toľko vody dlhšiu dobu.) Voda pomôže vypláchnuť toxíny z vášho systému a zvýšiť rýchlosť metabolizmu, takže telo bude  schopné spracovávať živiny rýchlejšie. Môžete tiež piť zelený čaj ako súčasť svojho pitného režimu. Sýtené nápoje, káva alebo pivo by sa nemali započítavať medzi príjem vody.
  4. Ak ste dospelý pite aspoň 7 hodín denne. Kým spíte, telo uvoľňuje testosterón a rastový hormón a tieto hormóny prispievajú k rastu vlasov.
  5. Pokiaľ je to možné vyhnite sa stresujúcemu životnému štýlu. Vedci tvrdia, že nadmerný stres presunie vlasové folikuly do pokojovej fázy, počas stresových období. Táto pokojová fáza trvá asi 2 až 3 týždne a je dočasná. Veľké množstvo fyzického a emocionálneho stresu môže tiež spôsobiť nadmerné vypadávanie vlasov.

Rady a varovania

Nefajčite. Fajčenie pripravuje vaše orgány o základné živiny, ktoré prispievajú k rastu vlasov. Zvážte prírodné prostriedky, ako je cvičenie, meditácia alebo joga, ako zmiernenie stresu.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy