Zelené vlasy z bazéna? Jednoduché tipy ako tomu zabrániť

Posledná úprava 04.08.2021

Ak sa vám po kúpaní v bazéne sfarbia vlasy nazeleno, šampón nepomôže. Našťastie, niektoré veci z kúpeľne áno. Zabráňte, aby sa vám po kúpaní sfarbili vlasy do zelena, a ak sa vám to už stalo, zbavte sa neželanej farby. Nebojte, nemusíte chodiť ako vodníkova nevesta naveky!

Prečo bazénová voda farbí vlasy nazeleno?

Ľudia si mylne myslia, že blond vlasy sa prefarbia nazeleno kvôli chlóru vo vode. V skutočnosti je to ale kvôli vysokej hladine medi vo vode. Dokonca aj kvôli vode z vodovodu s vysokým obsahom medi môžu občas vlasy zozelenať. Je však oveľa pravdepodobnejšie, že vlasy zmenia farbu vo vode s chlórom, pretože chlór sa viaže s meďou a spolu vytvoria film, ktorý sa nalepí na vlasy...a zelená farba je trvácnejšia. Určite ste už videli sochu potiahnutú medenkou. Teda sochu, ktorá sa na vzduchu sfarbila nazeleno. Tie isté látky, ktoré farbia sochy, sfarbia aj vaše vlasy.

Ozelenejú iba blonďavé vlasy?

Nie, nielen blond vlasy môžu po plávaní zozelenať. Zelený nádych môžu dostať aj brunetky, stačí niekoľkodenný pobyt v bazéne. Na bledých vlasoch však zmenu vidno oveľa výraznejšie.

Ako zabrániť neželanému sfarbeniu?

Aby vám vlasy v bazéne nezozelenali, použite jablčný ocot. Po umytí hlavy si ním ešte prepláchnite vlhké vlasy, a to tesne pred plávaním. Ocot pôsobí proti zlúčeninám medi, takže im nedovolí prichytiť sa na vlasy.

Tip na posilnenie vlasov zničených bazénovou vodou

Ak plávate často, môžu vás okrem zmeny farby potrápiť aj vysušené, mdlé a akoby priehľadné vlasy. Udržte si vlasy zdravé s touto vlasovou maskou.

Rozmixujte pol uhorky (ošúpanej), 1 vajce a 1 polievkovú lyžicu olivového oleja. Aplikujte na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Opláchnite studenou vodou a počas letnej či plaveckej sezóny kúru opakujte raz týždenne.

Ako opraviť vlasy, ak sa sfarbili do zelena

Ak už máte hlavu zelenú, existuje jedno rýchle riešenie – kečup. Áno, presne tak, obyčajný kečup. Pokryte si ním vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Najlepšie, ak si na hlavu dáte kadernícku čiapku. Potom si vlasy opláchnite a umyte ako zvyčajne.

Ďalšie riešenie pre zelené vlasy z bazéna

Iný spôsob, ako dostať zelenú farbu z vlasov je acylpyrín. Ale nebudete ho jesť. Rozpustite 6 až 8 rozdrvených tabliet v miske s teplou vodou. Roztok si votrite do vlasov a nechajte účinkovať približne 20 minút. Potom zmes zmyte. A vaše vlasy budú ako nové!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac