Ako opraviť chyby či zabrániť škodám pri farbení vlasov?

Posledná úprava 19.10.2021

Farbili ste si doma vlasy a nedopadlo to podľa vašich predstáv? Alebo vám na hlave vznikla doslova katastrofa? Tu je niekoľko tipov, ako odstrániť nakvapkanú farbu, ako zabrániť poškodeniu kože, alebo predísť vyblednutiu vlasov po farbení.

Na farbenie vlasov sa pripravte

Okrem pomôcok, ktoré sú súčasťou farby na vlasy, si nachystajte aj alobal. Ním zakryte všetko, čo nechcete zafarbiť. Napríklad ramená okuliarov, ak ich musíte mať pri farbení na hlave!

Nedovoľte, aby ste si farbením poranili pokožku

Ak vám farba na vlasy dráždi pokožku, skúste do zmesi pridať trochu umelého sladidla. Sladidlo pomôže neutralizovať obsiahnutý amoniak. Pokožke sa uľaví a farba nestratí na účinku.

Pozor na nerovnomerné nanesenie farby

Ak si vlasy farbíte doma, musíte si uvedomiť, že chemické látky z farby prenikajú rýchlejšie do bledších oblastí vlasov, čím sa vytvára nevyrovnaný vzhľad. Vyhnite sa tomuto problému jednoduchým riešením – kypriaci prášok do pečiva! Rozpustite dve polievkové lyžice sódy bikarbóny alebo prášku do pečiva v dvoch šálkach vody a vlasy si touto zmesou opláchnite ešte pred nanesením farby. Sóda „vyzdvihne“ kutikulu, čím umožní farbe prenikať do vlasov rovnomerne a vytvoríte si tak profesionálny vzhľad.

Potrebujete si opraviť nedokonalosti po farbení vlasov?

Nuž, ak vám farbenie vlasov totálne nevyšlo a vy takto nemôžete ani vyjsť z domu...musíte začať opravovať napáchané škody. Ak ste si farbili vlasy nahnedo alebo načerveno, umyte si vlasy niekoľkokrát za sebou šampónom proti lupinám, ktorý obsahuje pyrition zinku. Táto chemická látka zmýva farbu oveľa rýchlejšie než normálne šampóny, pritom ale vlasy nepoškodí. Ak ste si farbili vlasy na blond, musíte na opravu použiť nejakú inú, ďalšiu farbu.

Ako ľahko odstrániť vyliatu farbu na vlasy?

Síce mate krásne zafarbené vlasy, ale farba na vlasy je aj po celej vašej kúpeľni? Na odstránenie farby na vlasy z nábytka, zrkadiel a toaliet použite metódu odskúšanú profesionálnymi salónmi. Pretrite všetky fľaky vatou či odličovacím tampónom namočeným do čerstvého peroxidu vodíka.

Aby farba nevybledla

Mnoho prípravkov na vlasy obsahuje alkohol, farbené vlasy potom získajú plnší vzhľad. Alkohol vám ale vysušuje vlasy aj vlasovú pokožku. Než si teda kúpite nejaký produkt na vlasy, pozorne si preštudujte jeho zloženie. A alkoholu sa vyhýbajte! Aby ste si zachovali svoju novú farbu vlasov, oplachujte ich pred každým umývaním bielym octom, ktorý utesní a uzavrie vlasové kutikuly.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac