9 dôvodov, prečo kvôli vlasom vyzeráte staršie - spolu s tipmi, ako vyzerať mladšie

Posledná úprava 05.01.2023

Vaše vlasy sú príliš dlhé

Príliš dlhé vlasy nie sú vhodné pre ženy nad 40 rokov. Môžete to nazvať aj „1661“ efekt. Vďaka dlhým vlasom vyzerá žena odzadu na 16, spredu sa však blíži k dôchodkovému veku… Všeobecne lichotivá dĺžka vlasov je po kľúčnu kosť. Zostrih, pri ktorom sa vlasy dotýkajú pomyselného goliera a sú vrstvené okolo tváre, zároveň odpútava pozornosť od starnúceho krku. Aj to je spôsob, ako vyzerať mladšie.

Alebo naopak, vlasy sú príliš krátke

Ako krátke je príliš krátke? Neexistuje na to pravidlo, ale nezabúdajte, že koncový bod vášho zostrihu zdôrazňuje tú črtu tváre, vedľa ktorej sa nachádza. Ak vás teda trápi ovísajúca dvojitá brada, nechcite bob po bradu. Nezabúdajte, aj krátky zostrih si môže vyžadovať fén. Mnohé ženy si totiž myslia, že pri krátkom zostrihu vlasov nemusia vôbec riešiť styling. Ak si ale vlasy neupravíte, môžete nakoniec vyzerať ako pravá matróna. Ostré strihy sú moderné a mladistvé, vlasy ale musia byť hladké a elegantné. Ak nemáte šťastie na takéto vlasy od prírody, použite pre úpravou účesu prípravok proti krepovitosti a na vyhladenie vlasov.

Máte už celé roky ten istý strih vlasov

Ako vyzerať mladšie? Mali by ste sa poobzerať po novom strihu. Obzvlášť, ak ten starý nosíte už 10 rokov. Po takúto dlhú dobu nenosíte stále rovnaké oblečenie, tak prečo by ste mali mať stále rovnaké vlasy? Ak sa bojíte dramatickej zmeny, postupujte pozvoľne. Vzhľad môže osviežiť aj niečo tak obyčajné ako posunutie cestičky vo vlasoch.

Bojíte sa experimentovať s novými prísadami

Kopec prísad proti príznakom starnutia ako napríklad niacinamid a kofeín v produktoch starostlivosti o vlasy debutujú (pozri napr. kofeín a vypadávanie vlasov). Vlasy sú po nich hladké, lesklé a majú celkovo mladistvejší vzhľad. Vlasová kutikula je podobná vrchnej vrstve kože. Preto dáva zmysel, že budú mať priaznivé účinky aj na vlasy aj na pokožku.

Farba vlasov je vzhľadom na farbu vašej pokožky mdlá

Či už sa vyberiete ku kaderníčke alebo si vlasy nafarbíte sama, môže znamenať drobné vylepšenie farby obrovský rozdiel. Ženská pokožka sa s pribúdajúcim vekom zosvetľuje, stáva sa priesvitnejšou. Preto to, čo na vás vyzeralo úchvatne v dvadsaťpäťke, nebude pôsobiť tak dobre aj v päťdesiatke. Spomeňte si, aké ste mali vlasy, keď ste boli dieťa. Vráťte sa k tejto farebnej škále, či už ste boli blondína, bruneta alebo červenovláska. Čokoľvek monotónne pôsobí vážne a staro, pridajte preto pár zosvetlených prameňov či viacero farebných tónov. Ak máte pochybnosti, stavte na svetlejšie tóny. Tmavé odtiene vytvárajú príliš tvrdý kontrast s pokožkou.

Nemáte správny typ ofiny

Ofina môže maskovať čelo, nie každá to ale dokáže rovnako dobre. Tupá ofina lemujúca celé čelo nie je vhodná pre každého. Môže dokonca zdôrazniť starnúce črty a vyzrelejšiu pleť. Zvoľte do boku strihanú ofinu, ktorá sa prelína s ostatnými vlasmi. Tvár bude pôsobiť mäkko a mladistvo. Nezabúdajte na to, že musí ofina proporčne ladiť s vaším strihom. Najlepšie vyzerá pri vlasoch po ramená. Ak by boli kratšie, nevyčnievala by ofina od zvyšku vlasov.

Neviete ako zaobchádzať so svojimi šedinami

Než si namiešate farbu, zamyslite sa, či vám šediny lichotia. Ak začne šedivieť bruneta, sú jej vlasy striebristé a pekné. Blondíny ale zvyčajne šedivejú dobiela, a kvôli tomu môžu pôsobiť bledo. Ak si chcete nechať šedivé vlasy, počkajte, pokým nebude šedivých 75%, až potom ich nechajte odrásť. Inak budete pôsobiť, ako by ste si vlasy zabudli nafarbiť. Na šedivé vlasy používajte prípravky na uhladenie, pretože šedivé vlasy sú nepoddajné a krepovité. Hladké pramene spôsobia, že farba pôsobí živo. Aj to je spôsob, ako vyzerať mladšie napriek šedinám.

Dlhé roky používate stále tie isté produkty

Keďže sa s pribúdajúcim vekom mení štruktúra vlasov, potrebujete jej prispôsobiť aj prípravky starostlivosti o vlasy. Pramene vlasov sú suchšie a drsnejšie, preto by ste mali začať používať prípravky na hydratáciu. Vyhýbajte sa zosvetľujúcim šampónom, pretože vlasy „obnažujú“. Skúste novú kategóriu produktov, ktoré podporujú lesk vlasov. Obsahujú prísady odrážajúce svetlo, tieto dodávajú vlasom jas a zároveň ich uhladia. Aplikujú sa na suché vlasy ako posledný krok pri tvorbe účesu.

Vašim vlasom chýba objem

Vytvorte objem pomocou správneho strihu a účesu. Jemné a riedke vlasy by mali zastrihnuté približne do polovice krku, prípadne kratšie. A mali by byť vrstvené. Pri fénovaní vyfúkajte hornú vrstvu vlasov. Farba je ďalším spôsob ako pridať kaderám na objeme. Svetlejšie a tmavšie pramene vlasov dodávajú účesu rozmer. Vlasy pôsobia hustejšie a nadýchane.

Vysvetlili sme si, prečo kvôli vlasom môžete vyzerať staršie, aj to ako vyzerať mladšie. Veľa šťastia a radosti pri skúšaní a odhaľovaní nových možností, účesov a možno aj obzorov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy