Ako urýchliť rast vlasov po transplantácii vlasov

Posledná úprava 13.03.2023

Mnohí ľudia majú skúsenosti s vypadávaním vlasov, ktoré môže viesť až k plešateniu. Zatiaľ čo vypadávanie vlasov v dôsledku chorôb, zlej výživy a chirurgických zákrokov sa môže vyriešiť samo, iné typy vypadávania vlasov, ako napríklad dedičné vypadávanie vlasov u mužov, môžu mať za následok trvalú stratu vlasov. Transplantácia vlasov je chirurgický postup, ktorý môže pomôcť odstrániť holé miesta na hlave. Môže trvať zhruba šesť mesiacov kým novo narastené vlasy začnú vyzerať prirodzene. Správna starostlivosť o vlasy po transplantácii môže pomôcť zlepšiť šance na úspešné výsledky a podporiť najrýchlejší možný rast vlasov.

Jemná starostlivosť

Po transplantácii vlasov sa správajte k svojej pokožke hlavy jemne. Používajte akékoľvek lieky, ktoré lekár predpísal s použitím minimálneho tlaku, aby sa zabránilo porušeniu sekcií transplantovaných vlasov. Počkajte kým Vám lekár odporučí, aby ste si umývali vlasy šampónom. Akonáhle to dovolí, použite jemný šampón aby ste opatrne vyčistili priestor okolo vlasových folikulov. Pre túto príležitosť sa často odporúča šampón proti vypadávaniu vlasov Revita, ktorý dokáže aj urýchliť rast vlasov po transplantácii. Jemne naneste šampón, opláchnite a vyhnite sa silnému tlaku vody. Vysušte si pokožku hlavy suchým mäkkým uterákom.

Žiadne škriabanie

Môžete si všimnúť mierne svrbenie a chrasty okolo transplantovaných vlasov, no vyvarujte sa škrabaniu pokožky hlavy alebo vyberaniu malých chrást.

Obmedzená fyzická aktivita

Bezprostredne po transplantácii obmedzte svoju činnosť. Vyhnite sa všetkým fyzickým aktivitám, ako je beh, jazda na bicykli a celkovo šport najmenej 7 až 10 dní. Táto doba odpočinku môže pomôcť zabrániť porušeniu v oblastiach transplantovaných vlasov.

Správna výživa

Konzumujte vyváženú stravu, ktorá obsahuje celý rad zdravých potravín. Správna výživa môže zlepšiť rast vlasov. Konzumujte stravu, ktorá obsahuje potraviny bohaté na antioxidanty, ako sú čučoriedky, tekvica, papriky, čerešne a paradajky. Vyhnite sa potravinám, na ktoré môžete byť alergickí, ako je sója, pšenica a mliečne výrobky, ako aj akékoľvek prísady, ktoré by mohli spôsobovať alergické reakcie. Každý deň vypite najmenej šesť až osem pohárov vody.

Masáž vlasovej pokožky

Keď Vám lekár povolí manipulovať s oblasťou okolo transplantovaných vlasov doprajte si jemné masáže vlasovej pokožky. Zmiešajte tri kvapky esenciálneho oleja z rozmarínu, šalvie a mäty piepornej s 1 polievkovou lyžicou olivového oleja. Naneste olejovú zmes na pokožku hlavy a jemne masírujte raz alebo dvakrát denne. Táto aktivita zlepší cirkuláciu krvi v pokožke.

Šampóny a vlasové aktivátory

Pravidelne používajte šampón pre rýchlejší rast vlasov v kombinácii s vlasovými aktivátormi.

Tipy a upozornenia

  • Dodržujte pokyny lekára, aby dosiahli najlepšie výsledky vašej transplantácie.
  • Po transplantácii vlasov užívajte vitamín skupiny B aby ste pomohli urýchliť ich rast. Vitamíny skupiny B môžu pomôcť posilniť Vaše nechty, kožu a vlasové folikuly, rovnako ako aj urýchliť rast nových vlasov. Bezpečné a odporúčané dávkovanie pre vitamíny skupiny B je jedna 100mg tableta raz denne.
  • Vypite 10 až 12 pohárov vody denne aby ste pomohli urýchliť rast vlasov. Pitie veľkého množstva vody môže pomôcť vypláchnuť toxíny a choroboplodné zárodky mikroorganizmov prostredníctvom vášho moču. Keď pijete viac vody, vaše telo strávi menej energie a času na odstránenie týchto mikroorganizmov a toxínov. Následne sa vaše telo môže sústrediť na prinášanie viac kyslíka a živín do vašej pokožky a pomôcť urýchliť rast vlasov.
  • Po operácii jedzte dve alebo tri porcie zdravej stravy bohatej na proteíny každý deň aby ste pomohli urýchliť rast vlasov a posilnili vlasové folikuly. K týmto potravinám patria tofu, brokolica, fazuľa a ďalšie celozrnné obilniny. Vaše vlasy, vrátane transplantovaných vlasov sa skladajú z bielkoviny zvanej keratín. Dokonca aj po operácii môže nedostatok bielkovín v strave spomaliť rast vlasov alebo spôsobiť ich rýchle vypadávanie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy