Domov / / / / Ako urýchliť rast vlasov po tr...

Ako urýchliť rast vlasov po transplantácii vlasov

Posledná úprava 07.08.2019

Mnohí ľudia majú skúsenosti s vypadávaním vlasov, ktoré môže viesť až k plešateniu. Zatiaľ čo vypadávanie vlasov v dôsledku chorôb, zlej výživy a chirurgických zákrokov sa môže vyriešiť samo, iné typy vypadávania vlasov, ako napríklad vzorové vypadávanie vlasov u mužov, môžu mať za následok trvalú stratu vlasov. Transplantácia vlasov je chirurgický postup, ktorý môže pomôcť odstrániť holé miesta na hlave. Môže trvať zhruba šesť mesiacov kým novo narastené vlasy začnú vyzerať prirodzene. Správna starostlivosť o vlasy po transplantácii môže pomôcť zlepšiť šance na úspešné výsledky a podporiť najrýchlejší možný rast vlasov.

Krok 1

Po transplantácii vlasov sa správajte k svojej pokožke hlavy jemne. Používajte akékoľvek lieky, ktoré lekár predpísal s použitím minimálneho tlaku, aby sa zabránilo porušeniu sekcií transplantovaných vlasov. Počkajte kým Vám lekár odporučí, aby ste si umývali vlasy šampónom. Akonáhle to dovolí, použite jemný šampón aby ste opatrne vyčistili priestor okolo vlasových folikulov.

Náš tip:Pre túto príležitosť sa často odporúča šampón proti vypadávaniu vlasov Revita, ktorý dokáže aj urýchliť rast vlasov po transplantácii. Jemne naneste šampón, opláchnite a vyhnite sa silnému tlaku vody. Vysušte si pokožku hlavy suchým mäkkým uterákom.

Krok 2

Môžete si všimnúť mierne svrbenie a chrasty okolo transplantovaných vlasov, no vyvarujte sa škrabaniu pokožky hlavy alebo vyberaniu malých chrást.

Krok 3

Bezprostredne po transplantácii obmedzte svoju činnosť. Vyhnite sa všetkým fyzickým aktivitám, ako je beh, jazda na bicykli a celkovo šport najmenej 7 až 10 dní. Táto doba odpočinku môže pomôcť zabrániť porušeniu v oblastiach transplantovaných vlasov.

Krok 4

Konzumujte vyváženú stravu, ktorá obsahuje celý rad zdravých potravín. Správna výživa môže zlepšiť rast vlasov. Konzumujte stravu, ktorá obsahuje potraviny bohaté na antioxidanty, ako sú čučoriedky, tekvica, papriky, čerešne a paradajky. Vyhnite sa potravinám, na ktoré môžete byť alergickí, ako je sója, pšenica a mliečne výrobky, ako aj akékoľvek prísady, ktoré by mohli spôsobovať alergické reakcie. Každý deň vypite najmenej šesť až osem pohárov vody.

Krok 5

Keď Vám lekár povolí manipulovať s oblasťou okolo transplantovaných vlasov doprajte si jemné masáže vlasovej pokožky. Zmiešajte tri kvapky esenciálneho oleja z rozmarínu, šalvie a mäty piepornej s 1 polievkovou lyžicou olivového oleja. Naneste olejovú zmes na pokožku hlavy a jemne masírujte raz alebo dvakrát denne. Táto aktivita zlepší cirkuláciu krvi v pokožke.

Krok 6

Pravidelne používajte šampón pre rýchlejší rast vlasov v kombinácii s vlasovými aktivátormi.

Tipy a upozornenia

Dodržujte pokyny lekára, aby dosiahli najlepšie výsledky vašej transplantácie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy