Ako si umývať vlasy po transplantácii vlasov

Posledná úprava 15.03.2023

Existujú rôzne spôsoby transplantácie vlasov, no v každom prípade je po operácii potrebná výnimočná starostlivosť o vlasy. Bude Vám odporučené, aby ste si neumývali vlasy aspoň prvých 24 hodín po liečbe. Okrem toho budete musieť použiť jemný tlak pri čistení pokožky. Nie každý, kto postúpil transplantáciu vlasov, však potrebuje rovnaký druh pooperačnej starostlivosti. Informujte sa preto o konkrétnych pokynoch pre Vás. Tu sú niektoré z najčastejších rád, ktoré lekári dávajú príjemcom transplantovaných vlasov.

  1. Naplňte pohár teplou vodou a pridajte niekoľko kvapiek šampónu. Uistite sa, že šampón je jemný a je to druh používaný pre dojčatá. Použite končeky prstov, aby ste zmiešali šampón s vodou. Urobte to prvý deň po transplantácii pokiaľ vám lekár neodporučí inak.
  2. Opláchnite vlasy šampónovou vodou a votrite ju do transplantovaných vlasov jemným tlakom. Nespôsobte si bolesť ani nevytiahnite žiadne transplantované vlasy.
  3. Naplňte pohár teplou vodou, nalejte ju na vlasy a opakujte, kým šampón nie je opláchnutý úplne. Potom, čo sú vlasy dôkladne umyté nechajte vlasy uschnúť.
  4. Opakujte vyššie uvedené kroky na druhý a tretí deň po transplantácii, no môžete zvýšiť rozsah tlaku na pokožku hlavy. Ak sa vyskytnú krvavé chrasty, venujte im pozornosť a nikdy si ich nevyberajte.
  5. Na štvrtý deň si umyte vlasy v sprche. Naneste šampón spôsobom, ktorým ste ho používali pred transplantáciou, tj naneste si šampón na ruky a vytvorte penu. Naneste šampón svojimi dlaňami na štepy. Dotknite sa vlasov jemne končekmi prstov, ale vyhnite sa masírovaniu.
  6. Tento postup opakujte rovnako na štvrtý a piaty deň. Pri umývaní môžete pohybovať hlavou dopredu a dozadu. Nevyberajte si chrasty.
  7. Po 7 dňoch od operácie, si môžete začať umývať vlasy tak, ako ste zvykli pred zákrokom. Zmyte ich aspoň dvakrát denne a masírujte si transplantované vlasy v krúživým pohybom. Masáž krúživým pohybom odstráni všetky chrasty alebo zaschnutú krv z vlasov.

Ideálny šampón na pooperačnú regeneráciu je šampón Revita. Obsahuje látky, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu hojeniu rán a tiež látky, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu rastu vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy