Domov / / / / Ako si umývať vlasy po transpl...

Ako si umývať vlasy po transplantácii vlasov

Posledná úprava 12.07.2019

Existujú rôzne spôsoby transplantácie vlasov, no v každom prípade je po operácii potrebná výnimočná starostlivosť o vlasy. Bude Vám odporučené, aby ste si neumývali vlasy aspoň prvých 24 hodín po liečbe. Okrem toho budete musieť použiť jemný tlak pri čistení pokožky. Nie všetci absolventi transplantácie vlasov však potrebujú rovnaký druh pooperačnej starostlivosti. Informujte sa preto o konkrétnych pokynoch pre Vás. Tu sú niektoré z najčastejších rád, ktoré lekári dávajú príjemcom transplantovaných vlasov.

 1. Naplňte pohár teplou vodou a pridajte niekoľko kvapiek šampónu. Uistite sa, že šampón je jemný a je to druh používaný pre dojčatá. Použite končeky prstov, aby ste zmiešali šampón s vodou. Urobte to prvý deň po transplantácii pokiaľ vám lekár neodporučí inak.
 2. Opláchnite vlasy mydlovou vodou a votrite ju do transplantovaných vlasov jemným tlakom. Nespôsobte si bolesť ani nevytiahnite žiadne transplantované vlasy.
 3. Naplňte pohár teplou vodou, nalejte ju na vlasy a opakujte, kým mydlo nie je opláchnuté úplne. Potom, čo sú vlasy dôkladne umyté nechajte vlasy uschnúť.
 4. Opakujte vyššie uvedené kroky na druhý a tretí deň po transplantácii, no môžete zvýšiť rozsah tlaku na pokožku hlavy. Ak sa vyskytnú krvavé chrasty, venujte im pozornosť a nikdy si ich nevyberajte.
 5. Na štvrtý deň si umyte vlasy v sprche. Naneste šampón spôsobom, ktorým ste ho používali pred transplantáciou, tj naneste si šampón na ruky a vytvorte penu. Naneste šampón svojimi dlaňami na štepy. Dotknite sa vlasov jemne končekmi prstov, ale vyhnite sa masírovaniu.
 6. Tento postup opakujte rovnako na štvrtý a piaty deň. Pri umývaní môžete pohybovať hlavou dopredu a dozadu. Nevyberajte si chrasty.
 7. Po 7 dňoch od operácie, si môžete začať umývať vlasy tak, ako ste zvykli pred zákrokom. Sprchujte sa aspoň dvakrát denne a masírujte si transplantované vlasy v krúživým pohybom. Masáž krúživým pohybom odstráni všetky chrasty alebo zaschnutú krv z vlasov.

Ideálny šampón na pooperačnú regeneráciu je šampón Revita. Obsahuje látky, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu hojeniu rán a tiež látky, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu rastu vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

 • Zahusťovač vlasov Toppik

  • Svetovo najznámejší a najpoužívanejší zahusťovač vlasov
  • keratínové vlákna dokonale a prirodzene prekryjú riedke vlasy

  Liek na predpis? : Nie

 • Saw Palmetto extrakt 2500mg

  • Super silný extrakt zo Saw palmetta
  • Najrozšírenejší prírodný liek na liečbu vypadávania vlasov 

  Liek na predpis? : Nie

 • Šampón proti vypadávaniu vlasov Revita

  Akcia!: Využite zľavový kupón

  • Používaný na liečbu vypadávania vlasov celosvetovo
  • Najviac účinných látok obsiahnutých v šampóne

  Liek na predpis? : Nie

Čítajte viac

Blízke témy