Ako urýchliť rast vlasov po ich transplantácii

Posledná úprava 26.02.2018

Transplantácia vlasov je trvalé riešenie na odstránenie plešatosti u mužov a žien. Jedna z techník zahŕňa opatrný presun kože obsahujúcej vlasové folikuly s vlasmi z jednej časti tela - zvyčajne zadnej časti hlavy - do oblastí, ktoré plešatejú. Normálne počas prvých niekoľkých týždňov transplantované vlasy vypadnú. Transplantované vlasové folikuly, však, zostanú vo Vašej koži. Nové vlasy začnú rásť a výsledky uvidíte do troch až piatich mesiacov. Existujú však spôsoby, ako môžete proces rastu vlasov urýchliť.

Krok 1 - B vitamíny

Po transplantácii vlasov užívajte vitamín skupiny B aby ste pomohli urýchliť ich rast. Vitamíny skupiny B môžu pomôcť posilniť Vaše nechty, kožu a vlasové folikuly, rovnako ako aj urýchliť rast nových vlasov. Bezpečné a odporúčané dávkovanie pre vitamíny skupiny B je jedna 100mg tableta raz denne.

Krok 2 - pitný režim

Vypite 10 až 12 pohárov vody denne aby ste pomohli urýchliť rast vlasov. Pitie veľkého množstva  vody môže pomôcť vypláchnuť toxíny a choroboplodné zárodky mikroorganizmov prostredníctvom vášho moču. Keď pijete viac vody, vaše telo strávi menej energie a času na odstránenie týchto mikroorganizmov a toxínov. Následne sa vaše telo môže sústrediť na prinášanie viac kyslíka a živín do vašej pokožky a pomôcť urýchliť rast vlasov.

Krok 3 - proteíny

Po operácii jedzte dve alebo tri porcie zdravej stravy bohatej na proteíny každý deň aby ste pomohli urýchliť rast vlasov a posilnili vlasové folikuly. K týmto potravinám patria tofu, brokolica, fazuľa a ďalšie celozrnné obilniny. Vaše vlasy, vrátane transplantovaných vlasov sa skladajú z bielkoviny zvanej keratín. Dokonca aj po operácii môže nedostatok bielkovín v strave spomaliť rast vlasov alebo spôsobiť ich rýchle vypadávanie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy