Predčasné šedivenie vlasov - zabráňte mu už za 5 minút

Posledná úprava 01.07.2020

Na šedivých vlasoch nie je nič zlé, ak ale ide o predčasné šedivenie vlasov, môže to byť nepríjemné. Prezradíme vám silnú zmes, ktorá vám pomôže odstrániť biele vlasy od korienkov a podporí rast vlasov pôvodnej farby.

Čo budete potrebovať:

  • 1 veľká cibuľa
  • 5 šalotiek
  • 10 strúčikov cesnaku
  • 10 stoniek kari listov
  • 300-400 ml kokosového oleja

Ako kúru pripraviť:

Dajte lístky kari, cibule, cesnaku a šalotky do mixéra. Prísady ale môžete aj rozkrájať. Potom pridajte kokosový olej. Olej niekoľko minút varte, až kým nebudú prísady chrumkavé a čierne. Občas premiešajte. Zmes nechajte vychladnúť, sceďte ju, olej prelejte do fľaše a pravidelne používajte. Aplikujte na vlasy 20-30 minút pred umývaním.

Táto olejová zmes stimuluje rast vlasov a zvráti predčasné šedivenie vlasov.

Ak nemáte problémy s padaním vlasov, len chcete zabrániť šediveniu vlasov, použite ten istý recept, vynechajte ale cibuľu, cesnak a šalotku.

Prečo je kokosový olej dobrý na vlasy?

Kokosový olej je stále populárnejší a ako olej na vlasy je preferovaný po celom svete. Možno by ste chceli vedieť, prečo ho milióny ľudia používajú na ošetrovanie vlasov. Prezradíme vám niektoré dôvody.

Kokosový olej preniká do vlasu oveľa hlbšie a rýchlejšie, než mnohé iné prírodné oleje, takže môže farbu vašich vlasov oveľa viac rozžiariť a zabráni jej príliš skorému vyblednutiu.

Kokosový olej prospieva vlasom aj inak. Funguje ako prírodná cesta na pomoc rastu dlhých, pevných a rýchlo rastúcich vlasov. Vitamíny a esenciálne mastné kyseliny v kokosovom oleji vyživujú vlasovú pokožku a pomáhajú odstrániť mazové nánosy z vlasových folikulov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy