Domov / Štyri zdravotné dôvody, pre kt...

Štyri zdravotné dôvody, pre ktoré vo svojom živote potrebujete kokosový olej

Posledná úprava 03.07.2016

Narastajúca popularita kokosového oleja je nepopierateľná. Podľa jedných má takmer zázračné vlastnosti, podľa iných nie sú výskumy vôbec dostačujúce. Existujú však štúdie a z nich vyplývajúce sľubné prínosy, ktoré stoja za zmienku.

1) Upokojuje pretrvávajúce ochorenia kože: Namiesto spoliehania sa na silné liečivé krémy môžete pri suchej a podráždenej pokožke využiť kokosový olej, ktorý s ňou dokáže urobiť zázraky. Pravidelné užívanie kokosového oleja pomáha zlepšiť príznaky ekzému aj lupienky (psoriázy). Kyselina laurová, jeden z nasýtených tukov v kokosovom oleji, sa tiež ukázala ako schopný bojovník proti plesňovým infekciám.

2) Zvyšuje HDL: Kokosový olej získal v priebehu rokov zlú reputáciu, pokiaľ ide o cholesterol. Staršie štúdie však testovali čiastočne hydrogenovaný kokosový olej, nie surový (raw), panenský kokosový olej. Zatiaľ čo mnohé hydrogenované nasýtené tuky zvyšujú hladiny zlého cholesterolu, ukázalo sa, že surový kokosový olej zvyšuje hladiny dobrého cholesterolu. Pokiaľ kúpite panenský kokosový olej, budete schopný tieto zdravotné benefity dosiahnuť.

3) Bojuje proti zubnému kazu: Nedávne štúdie ukázali, že kokosový olej funguje dokonca ako prevencia zubného kazu. Výskum udáva, že kokosový olej zastavuje rast väčšiny kmeňov S. mutans (Streptococcus mutans) baktérií, čo sú baktérie zodpovedné za kazenie zubov. Keďže mnohé ústne vody vyplavia z úst všetky baktérie, mohol by byť práve kokosový olej tým správnym kľúčom na vytvorenie ústnej vody, ktorá sa zameria iba na zlé baktérie.

4) Môže zlepšiť stav vašej pokožky: Jedným z najviac propagovaných kozmetických prínosov oleja je jeho detoxikačný vplyv na pokožku. Niektorí lekári veria, že pokiaľ odstránite z úst baktérie a toxíny, ktoré môžu ovplyvniť celé vaše telo, môže to mať významný vplyv na vašu pokožku. Konkrétne na jej rozjasnenie a stav akné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom