Domov / / / Ako urýchliť rast vlasov?

Ako urýchliť rast vlasov?

Posledná úprava 06.10.2016

Strata vlasov je zvyčajne súvisí s dedičnosťou, vekom a testosterónom. Fyzický alebo psychický stres ako aj niektoré choroby môžu tiež spôsobiť, že väčšie množstvo vlasov vypadne naraz. Podľa viacerých zdrojov, niektoré bylinky môžu pomôcť urýchliť rast vlasov. Konzumácia vyváženej a zdravej výživy spoločne s vyhýbaním sa nosenia vlasov v stiahnutých copoch môžu tiež pomôcť udržať rast silných vlasov.

Zmes s mandľovým olejom

Postup:

  1. Pridajte 8 až 10 kvapiek esenciálneho rozmarínového oleja do fľaše mandľového oleja. Pridajte 4 až 6 kvapiek levandule a éterické oleje z cédrového dreva. Uzavrite fľašu a zľahka zamiešajte. Levanduľa a céder zabránia ďalšiemu vypadávaniu vlasov, zatiaľ čo rozmarín bude stimulovať nový rast.
  2. Aplikujte zmes ku korienkom suchých vlasov. Vmasírujte ju do celých vlasov a nechajte pôsobiť 10 minút.
  3. Umyte si vlasy šampónom a kondicionérom. Aby boli výsledky viditeľné používajte túto kombináciu olejov niekoľkokrát týždenne po dobu niekoľkých mesiacov. Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Doplnky výživy

 

  1. Jedzte vyváženú stravu a bohatú na ovocie a zeleninu, vrátane potravín, ako je avokádo a orechy. Niekoľkokrát týždenne, jedzte ryby žijúce v studenej vode ako je losos alebo slede. Tieto potraviny obsahujú omega-3, ktorá pomáha okysličovať bunky a dopravuje vitamíny do vlasových folikulov.
  2. Nájdite  omega-3 doplnok a tiež ho užívajte denne. Mnohým ľuďom často chýba v strave omega-3, takže jej doplnenie pomôže rastu vlasov.
  3. Užívajte lyžicu ľanového oleja denne, ktorý tiež obsahuje omega-3.


Rady a varovania


Odporúča sa vyhýbať sa konzumácii potravín s obsahom nasýtených tukov, ktoré podporujú zápalovosť a môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Ak nemôžete nájsť mandľový olej, jojobový alebo olej z hroznových jadierok tiež funguje ako nosný olej. Skúste si urobiť čaj z rozmarínu a levandule alebo užívať bylinky ako tinktúru, čo je menej časovo náročná alternatíva. Vyhnite prílišnému fénovaniu vlasov a zaobchádzajte s vlasmi opatrne.
Esenciálne oleje sú vysoko koncentrovaný rastlinný materiál, ktorý  musí byť pridaný do nosného oleja. Sú príliš silné, aby sa aplikovali na kožu inak.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy