Domov / / / / Môže potenie hlavy spôsobiť vy...

Môže potenie hlavy spôsobiť vypadávanie vlasov?

Posledná úprava 14.05.2020

Ak sa aj vy chcete počas letných dní poprechádzať po vonku a nabrať trochu vitamínu D, mali by sa všetci, koho sa týka vypadávanie vlasov, nad opaľovaním zamyslieť.

Určite ste si vedomí hrozby pre pokožku, ktorá vám hrozí pri nadmernom vystavovaní sa slnečným lúčom. Je dôležité používať opaľovací krém, vhodne sa obliekať a chrániť sa pred spálením. Aký vplyv má však horúce počasie na pokožku na hlave?

Leto a sezónne vypadávanie vlasov

Nie je to dokázané, no sezónne vypadávanie vlasov, ku ktorému dochádza v jesenných mesiacoch môže indikovať, že aj horúce leto môže spôsobovať vypadávanie vlasov. Prečo sa tak deje? Má to čo do činenia s cyklom rastu vlasov. Tiež environmentálne faktory môžu spôsobiť, že sa vlasy predčasne dostanú do pokojovej fázy. Táto trvá tri mesiace a potom vlasy vypadnú.

Aké ďalšie udalosti môžu spôsobiť predčasné padanie vlasov? Telesný stres z horúceho počasia je jedným z možných dôvodov. Dokázať to však nie je ľahké. Niektorí ľudia tiež veria, že tak ako iné cicavce, jednoducho „zhadzujeme“ zimné pokrytie, pretože v lete nám stačí redšia, jemnejšia pokrývka hlavy.

Ak sa trápite kvôli poteniu, je nepravdepodobné, že by potenie hlavy, ktoré je v lete výraznejšie, spôsobilo aj výraznejšie vypadávanie vlasov. Tiež je pravdou, že ani častejšie umývanie vlasov v lete nemusí súvisieť s výraznejším vypadávaním vlasov (ak si ich samozrejme pri umývaní a utieraní neťaháte a nedriete). Denne prichádzame približne o 100 vlasov. Ak by ste si však z hlavy pravidelne neodstraňovali nánosy nečistôt, odumretých buniek a mazu, vlasom by ste iba škodili. Ak vás vlasová pokožka svrbí, môže byť infikovaná, a práve infekcia môže viesť k vypadávaniu vlasov. Vtedy treba navštíviť lekára.

Ak nemáte iné symptómy, nadmerné potenie na hlave nespôsobí vypadávanie vlasov. Hoci je možné, že jesenné vypadávanie vlasov je reakcia na letnú horúčavu. Toto tvrdenie ale nie je dokázané.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy