Ročné obdobia a vypadávanie vlasov

Posledná úprava 18.10.2019

Vplyv počasia a ročných období na vypadávanie vlasov

Tak ako pes a zvieratá celkovo zhadzujú hustú srsť po skončení zimy, tak sa vzorec padania vlasov mení v závislosti od ročného obdobia aj u ľudí.

V priebehu kalendárneho roka sú ľudia postihnutí sezónnym vypadávaním vlasov dvakrát. Najskôr je padanie vlasov zvýšené v júli a auguste. Ešte výraznejšie padajú vlasy v novembri a decembri, toto sezónne Vypadávanie vlasov trvá približne do polovice januára.

Vlasy sú najhustejšie v lete, kedy slúžia ako ochrana hlavy a vlasovej pokožky pred slnkom. Výrazne hustejšie sú aj v zime, kedy čiastočne posilňujú svoju funkciu ako telesného ochlpenia, a to zahrievanie vlasovej pokožky.

Zvýšené padanie spôsobené sezónnymi výkyvmi je len dočasné a do troch mesiacov, v rámci bežného rastového cyklu, začínajú rásť nové vlasy.

Vplyv rasy a farby vlasov na vypadávanie vlasov

Rozdiely v bežnom padaní vlasov, ktoré je úplne normálne, vidno však aj medzi jednotlivými rasami. Napríklad belosi prídu denne v priemere o 100 vlasov, Aziati o 70 vlasov a černosi o 60 vlasov za deň. Je to spôsobené počtom vlasov na centimeter štvorcový, a ten sa líši od rasy k rase.

Druhou zaujímavosťou je, že blond vlasy padajú výraznejšie ako vlasy červené alebo hnedé. A to preto, že čím máte bledšie vlasy, tým ich je na centimeter štvorcový viac.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena