Aloe vera na vlasy – 4 prínosy aloe vera pre vaše vlasy

Posledná úprava 14.11.2022

Zdravé vlasy by nemali dobre iba vyzerať, mali by byť zdravé aj na dotyk. Aloe vera dokáže pomôcť v boji proti nespočetným problémom vlasov.

Vďaka množstvu liečivých zložiek sa aloe vera používa v rôznych bylinných liečivách. Aloe vera je bohaté na aminokyseliny, vitamín A, kyselinu listovú a vitamín C. A hoci snáď každý pozná aloe vera ako prostriedok proti spáleniu od slnka, málokto si spája upokojujúce účinky tohto gélu s vlasmi. A predsa sa používa aloe vera na vlasy, presnejšie povedané, na zmiernenie poškodenia vlasov.

Ako možno aloe použiť nielen na ošetrenie kože, ale aj proti vypadávaniu vlasov?

Aloe vera na vlasy – vlasové kúry z aloe vera

Lupiny

Aloe vera možno používať pri liečbe a prevencii lupín. Tak, ako aloe vera upokojuje suchú pokožku pri spálení od slnka, rovnako hydratuje suchú vlasovú pokožku. Tým pomáha zmierniť výskyt otravných šupiniek. Vyliečiť šupinatú vlasovú pokožku je kľúčovým faktorom pri celkovom odstránení lupín.

Mastné vlasy

Ošetrovanie a liečba suchých vlasov môže byť často sprevádzaná nežiadúcim hromadením oleja a mazu. Aloe vera možno našťastie použiť aj na zmývanie mastných vlasov, a to bez ďalších nežiadúcich účinkov, teda bez toho, aby sa vlasy stali suchými a krehkými.

Na opláchnutie vlasov si môžete vyrobiť nasledovnú zmes – zmiešajte jeden diel šťavy z aloe vera a dva diely citrónovej šťavy, vodičku aplikujte na vlasy.

Krepovité nepoddajné vlasy

Aminokyseliny v aloe vera dokážu dodať vlasom pevnosť a rozžiariť ich. To znamená, že ak použijete aloe vera na vlasy, spútate nepoddajné vlasy, no pritom zostanú hodvábne a lesklé. Aloe vlasy tiež hydratuje, tým zlepšuje hladkosť vlasov a napomáha ich jednoduchšiemu rozmotávaniu a rozčesávaniu.

Vypadávanie vlasov

Aloe vera účinkuje aj ako prevencia nadmerného padania vlasov a súčasne podporuje rast vlasov. Ak budete aleo vera proti vypadávaniu vlasov používať pravidelne, pomôžete omladiť vlasové folikuly a zmierniť rednutie vlasov. Okrem prevencie vypadávania vlasov podporujú enzýmy z aloe vera rast vlasov tým, že v nich zachovávajú vlahu a súčasne odstraňujú z vlasovej pokožky odumreté kožné bunky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy