Domáce recepty – starostlivosť o vlasy v zime

Posledná úprava 16.06.2022

Prišla zima a zo dňa na deň je chladnejšie. Zmena počasia môže spôsobiť rôzne problémy s vlasmi a zlé dni pre vaše vlasy hrozia celú sezónu. Ak sa o ne ale začnete zaujímať a doprajete im viac starostlivosti, môžete sa problémom s vlasmi vyhnúť. Tu je niekoľko tipov a trikov, ktorými môžete cez zimu zabrániť poškodeniu vlasov.

Boj s lupinami

Studené počasie môže vašu vlasovú pokožku vysúšať. Stane sa suchou, šupinatou a svrbivou. To vedie k vzniku lupín. Aby ste zabránili tomuto problému, musíte z času na čas vlasovú pokožku hydratovať. Dajte si do misky olivový alebo kokosový olej a zahrejte ho. Potom doň vytlačte citrónovú šťavu a zmes votrite do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť jednu hodinu, potom ju zmyte. Ako prevenciu lupín opakujte kúru dvakrát do týždňa.

Fénovanie

V zime je dosť ťažké, nechať si po umývaní vlasy vysušiť voľne na vzduchu. V zime preto fén používame dosť často. Tým ale odvádzame z vlasov vlahu. Preto dbajte na to, aby nebol vzduch z fénu horúci ale vlažný, zabránite tak poškodeniu vlasov. Pred samotným fénovaním si do vlasov votrite pár kvapiek oleja, slúži ako prírodné vlasové sérum. Môže to byť olivový olej, kokosový olej alebo olej s vitamínom E. Vlasom tak dodáte vlahu a lesk. Takto bude vaša starostlivosť o vlasy šetrná.

Hĺbkové ošetrenie vlasov

Klimatizácia môže vlasy urobiť suchými a krepovitými a môže odoberať z vlasov maz. Ošetrenie vlasov je veľmi dôležité, minimálne raz do týždňa alebo trikrát do mesiaca. Použite niektoré z masiek na vlasy. Vlasom tak dodáte potrebné živiny. Po hĺbkovom ošetrení budú vaše vlasy hladké, hebké a bez krepatenia.

Zabráňte vypadávaniu vlasov

V zime je padanie vlasov výraznejšie. Aby ste tomu zabránili, skúste tento domáci recept. Môžete si urobiť olejový lektvar. Zmiešajte ricínový olej, olivový olej, olej z egrešov a kokosový olej. Dajte rovnaké množstvo z každého oleja a zmes uchovávajte v čistej fľaši. Pred každým použitím zmes pretrepte a nechajte na hlave pôsobiť dve hodiny. Táto zmes nielenže pribrzdí padanie vlasov, vlasy tiež budú hladké a hodvábne.

Aby ste v zime zabránili poškodeniu vlasov, je dôležitá správna starostlivosť o vlasy:

  • Noste šatky a čiapky kedykoľvek idete von, aby vám studený vietor nepoškodil vlasy.
  • Vyvarujte sa častému umývaniu vlasov, dvakrát do týždňa je viac ako dosť.
  • Vlasy si nikdy neumývajte horúcou vodou, používajte vlažnú vodu. Horúca voda vám totiž môže vlasy poškodiť a hrozí padanie vlasov.
  • Vypnite si vlasy dohora vždy, keď je to možné.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy